..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ الزام واحدهای صنفی به داشتن کامپیوتر و دفتر و اسناد و مدارک از ابتدای فروردین

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

الزام واحدهای صنفی به داشتن کامپیوتر و دفتر و اسناد و مدارک از ابتدای فروردین

 

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت: از ابتدای فروردین ماه سال آینده واحدهای صنفی باید به سیستم کامپیوتر و دفتر و اسناد و مدارک مجهز شوند. سیدکامل تقوی نژاد امروز در حاشیه دهمین همایش سیاست های مالی و مالیاتی ایران و در جمع خبرنگاران گفت: نوع اصلی مالیات ارزش افزوده که در ایران وجود دارد در ۱۵۰ کشور دنیا نیز به همین صورت است. این روش منطقی و در کشور ما حاکم است، مالیات بر فروش در چند کشور دنیا اجرا می شود که یک نوع از مالیات است اما از آنجایی که در صدر ذیل بند ب تبصره ۶ مغایرتی پیش آمد مبنی بر اینکه در ابتدای بند آمده است مالیات بر ارزش افزوده یکسال تمدید می شود، اما در انتهای آن است ماخذ مالیات بر ارزش افزوده از مصرف کننده نهایی است و این یک سردرگمی را ایجاد کرده است.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه برداشت های متفاوتی در اینباره به وجود آمده و مرکز پژوهش های مجلس اعلام کرده که منظور این است که مالیات در طول زنجیره و با ماخذ فروش اولیه و یا واردات انجام شود، افزود: اگر برداشت همین باشد معنای آن مالیات آبشاری است که به تولیدکننده فشار وارد می شود و به رکود اقتصادی دامن زده و رشد اقتصادی را تحت تاثیر قرار می دهد و تورم زاست.

تقوی نژاد ادامه داد: اما اگر برداشت این باشد که مصرف کننده نهایی مالیات پرداخت می کند سازمان مالیاتی این نوع مالیات را از حلقه آخر دریافت می کند که برداشت مبتنی بر مالیات بر فروش است و این مسئله در کشورمان می تواند مطالعه شود اما از آنجایی که اولا مغایرت قانونی دارد و ثانیا هیچ ابزار قانونی در اختیار ما نیست و ثالثا زیرساخت های لازم را هم نداریم.

معاون وزیر اقتصاد گفت: امروز حدود ۴ میلیون واحد صنفی در کشور وجود دارد اما اعلام شده که واحدهای صنفی بیشتری هم هستند که ناشناخته اند که ۵ میلیون صنفی را در بر می گیرد. بر این اساس همه آنها موظفند از ابتدای فروردین ماه آتی کامپیوتر نصب کرده و دفتر و اسناد و مدارک لازم را داشته باشند.

وی با اشاره به سختی هایی که اخذ این نوع مالیات در شهرستان ها دارد افزود: یک بحران و تنش اجتماعی را پیش بینی می کنیم بنابراین از نمایندگان می خواهیم که اجازه ندهند یک تنش اجتماعی در آستانه یک مسئله مهم کشوری و ملی یعنی انتخابات رخ دهد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

انجمن‌‏های حسابداری هفت دست، بالندگی و ارتقا هیچی

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 16 بهمن 1401