..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ تقسیط بدهی بدهکاران مالیاتی/ مالیات ابرازی واحدهای کوچک و متوسط تولیدی بدون رسیدگی پذیرفته شد

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

تقسیط بدهی بدهکاران مالیاتی/ مالیات ابرازی واحدهای کوچک و متوسط تولیدی بدون رسیدگی پذیرفته شد

 

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، بارها مخاطبان سرویس مشکلات مردم اعلام کرده اند با سازمان امور مالیاتی کشور درباره نحوه پرداخت بدهی و جریمه های خود مشکل دارند.

در این رابطه سازمان مالیاتی اعلام کرد تسهیلاتی را برای بدهکاران این سازمان قائل شده است.

معاون این سازمان، نادر جنتی با بیان اینکه یکی از راهبردهای مهم نظام مالیاتی برای افزایش کارآیی نظام مالیاتی، اعتمادآفرینی در جامعه وتعامل و ارتباط موثر با مودیان مالیاتی است، گفت: توافق با اصناف کشور و تعیین مالیات صرفا براساس خوداظهاری و عدم افزایش مالیات ها برای نخستین بار در سال ۱۳۹۵ ، از جمله اقداماتی بود که در این راستا انجام شده است.

او ادامه داد: در این چارچوب، مالیات عملکرد سال ۹۴ مودیان برابر مالیات عملکرد سال ۹۳ آنان پذیرفته شد که بر مبنای این توافق براساس خوداظهاری مودیان انجام گرفت و بدون دخالت مامورین مالیاتی تعداد بالغ بر یک میلیون و ۲۰۰ هزار فقره برگ قطعی مالیات، صادر و ابلاغ گردید.

معاون مالیات‎های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور گفت: موضوع بخشودگی جرایم مالیاتی و تقسیط بدهی مالیاتی نیز از جمله اقدامات دیگری بود که به منظور حمایت از مودیان مالیاتی و تعامل با ایشان به اجرا در آمد.

جنتی همچنین در خصوص دیگر اقدامات این سازمان برای اعتمادآفرینی در جامعه گفت: یکی از مشکلات واحدهای تولیدی کوچک و متوسط جهت دریافت تسهیلات بانکی، بدهی‎های مالیاتی بود که سازمان امور مالیاتی با تقسیط پلکانی بدهی مالیاتی تعداد ۷۵۰۰ مودی شرایطی را فراهم آورد تا امکان استفاده از تسهیلات بانکی و ادامه فعالیت آنها با مشکل مواجه نشود.

او گفت: همچنین براساس ابلاغ ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، مالیات ابرازی عملکرد سال ۹۴ واحدهای تولیدی کوچک و متوسط، بدون رسیدگی مالیاتی مورد پذیرش قرار می‎گیرد.

معاون مالیات‎های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور در ادامه بیان داشت: به منظور اعتمادآفرینی در جامعه و حمایت از تولید‎کنندگان، میزان تسهیلات بانکی مشمول اخذ گواهی مالیاتی موضوع تبصره یک ماده ۱۸۶ قانون مالیات های مستقیم، برای اشخاص حقیقی که پیش از این ۵۰ میلیون تومان بود به ۱۰۰ میلیون تومان و همچنین برای اشخاص حقوقی متقاضی تسهیلات بانکی که پیش از این ۱۵۰ میلیون تومان بوده است به ۳۰۰ میلیون تومان افزایش یافت.

جنتی تاکید کرد: ساده‏‌سازی فرایند اخذ مالیات بر ارث، تفکیک موعد ارایه اظهارنامه مالیاتی اشخاص حقیقی(خردادماه) از اشخاص حقوقی و صاحبان املاک تجاری(تیرماه) و الکترونیکی کردن دریافت اظهارنامه و همچنین پرداخت مالیات به صورت الکترونیکی و بسیاری موارد دیگر، در راستای عزم جدی این سازمان برای ارایه خدمات مطلوب به مودیان و کاهش مراجعه مودیان به ادارات مالیاتی و اعتمادآفرینی انجام گرفته است.

 

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

براي يك ناحسابرس، در جامعه رو نمي‌‏بندن!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 15 بهمن 1401