..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ کارت‌های اعتباری بین‌المللی از تابستان ۹۶ وارد کشور میشوند

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

کارت‌های اعتباری بین‌المللی از تابستان ۹۶ وارد کشور میشوند

 

معاون فناوری‌های نوین بانک مرکزی از ورود اولین کارت‌های بین‌المللی بانکی به ایران از تابستان سال ۹۶ خبرداد. علی کرمانشاه افزود: بانک مرکزی حدود یک سال است که بر روی این موضوع کار می کند و بر مبنای طرحی که مشاور ارائه کرده، گام هایی برداشته شده است. معاون فناوری های نوین بانک مرکزی اظهار داشت: در حال حاضر هم اطلاعات منتشر شده و شرکت ها با پایان یافتن تعطیلات پیشنهادهای خود را در این زمینه برای بانک مرکزی ارسال خواهند کرد.

این مقام مسئول در بانک مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر با چند بانک بین المللی مانند جی.سی.بی (JCB) ژاپن و شبکه یو.پی.آی (UPI) چین مذاکراتی در این باره انجام شده است، تصریح کرد:‌ اما ورود کارت های بین المللی مستر و ویزا کارت در برنامه چند سال آتی قرار دارد.

کرمانشاه در پاسخ به این سوال که آیا بانک مرکزی برای اجرای ارز تک نرخی قرار است که سامانه جدید ارزی را طراحی و رونمایی کند، عنوان کرد: تصمیم گیری برای اجرای طرح ارز تک نرخی و موارد مرتبط با آن در بخش ارزی انجام می شود اما اگر تصمیمی برای راه اندازی سامانه ای دراین راستا به ما اعلام کنند، آن را طراحی خواهیم کرد اما هنوز دستوری به ما اعلام نشده است.

سال گذشتهقث مسئولان بانک مرکزی از ورود نخستین کارت های بین المللی در نظام بانکی کشور  طی سال ۹۵ خبرداده بودند، حال پس از برجام و با رفع برخی از محدودیت ها امکان بهره گیری از کارت های بین المللی در بازار کشورمان و همچنین استفاده از کارت های بانکهای ایرانی در خارج از کشور فراهم می شود.

در عین حال تاکنون جلساتی با تعدای از بانکهای دو کشور ژاپن و چین برگزار شده است. این در حالی است که کارت های جی. سی. بی در ۱۳۰ کشور دنیا پذیرندگی دارد ضمن اینکه ۳۰ میلیون فروشگاه در دنیا زیرپوشش آن قرار دارند. دارندگان کارت های جی.سی .بی می توانند در کشورهای جنوب شرقی آسیا و اروپا از آن استفاده کنند.

این اقدامات در راستای برنامه های بانک مرکزی و نظام بانکی برای حمایت از مشتریان بانکی و انتظارات آنها در دوران پسابرجام و  افرادی که نیاز به کارت های بین المللی برای مسافرت و انجام کارت‌های تجاری و غیره دارند صورت می گیرد.

 

همچنین بانک مرکزی تلاش دارد به صورت رسمی به شبکه های بین المللی پرداخت متصل شود، اما فعلا امکان استفاده از برخی کارت های بین المللی مانند مستر کارت و ویزا کارت امکانپذیر نشده است.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

24- وفاداری مدار از مختلسان/ که هر دم با سیاسیون سرایند!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 19 بهمن 1401