..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..
ضرب المثل های مالی اداری
حسابداری، اختياري!!!
توصیه امروز به مدیران

برای قسمت تامین کالاوخدمات شرکت وقت مناسب گذاشته وسعی نمایید تولید کنندگان و فروشندگان بلاواسطه رادر بازار شناسایی ودر یک بانک اطلاعاتی منسجم نگهداری نمایید.

توصیه امروز به حسابداران

طی جدولی از دریافت کلیه کسورات قانونی از کارفرمایان و تحویل به سازمان امورمالیاتی اطمینان حاصل نمایید.

وقت طلاست
همراهان
امروز316
دیروز378
هفته772
ماه2481
کل2126128
ساعت و تاریخ
چهارشنبه, 19 مرداد 1401
فرم ورود به سایت

کسی که از اشتباهات گذشته عبرت گیرد، از شکست نردبانی برای موفقیت می سازد.

نکاتی مهم در بهبود انضباط مالی

عباس هشی -عضو شورای عالی جامعه حسابداران رسمی ایران

 بعد از سه دهه تصدی گری دولت در اقتصاد، امروز مسجل شده که فسادهای مالی عمدتا بر اثر نبود انضباط مالی در کشور به وجود آمده است.

مشوق های دولت برای ورود بخش خصوصی واقعی به واگذاری‌ها

معاون سازمان خصوصی‌سازی از پله‌ای کردن اقساط، کاهش سود فروش اقساط از ۱۵ به ۱۲ درصد و افزایش طول دوره اقساط به عنوان مشوق‌های حضور بخش خصوصی واقعی در واگذاری‌های دولت یاد کرد.

آیین نامه ساماندهی و واگذاری طرح های تملک دارایی های سرمایه ای

 

معاون اول رئیس جمهور، آیین نامه اجرایی ساماندهی و واگذاری طرح های تملک دارایی های سرمایه ای را که به تصویب هیئت وزیران رسیده است، برای اجرا ابلاغ کرد.

جزئیات بسته ۶ماهه خروج‌از رکود

بسته جدید ۳۰ بندی خروج از رکود دولت با حضور محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی، علی طیب نیا وزیر اقتصاد و ولی ‌الله سیف رئیس کل بانک مرکزی رونمایی شد.

ارسال اطلاعات بدهی ها و مطالبات دستگاه های اجرایی به وزارت اقتصاد

وزیر اقتصاد طی نامه ای به کلیه دستگاه های اجرایی از آنان خواست نسبت به ارسال اطلاعات بدهی ها و مطالبات خود به وزارت امور اقتصادی و دارایی اقدام کنند.

آینده تورم ازکریدور دلار

بررسی‌های یک پژوهش نشان می‌دهد با توجه به عوامل اثرگذار بر اقتصاد در سال‌جاری (نرخ ارز، نقدینگی و کسری بودجه) نرخ تورم در نیمه دوم سال وارد مسیر کاهشی می‌شود و در پایان زمستان، در محدوده‌ای بین ۱۰ تا ۱۴ درصد قرار می‌گیرد.

ترفندهایی برای خرید ارزانتر و درآمد بیشتر

خرید مانند مذاکره کردن است؛ بنابراین، شیوه های یک خرید خوب و اصولی نیاز به آموزش دارد. اگر میخواهید در هزینه های زندگی صرفه جویی کنید، دقیقا بدانید به خرید چه کالایی نیاز دارید و پولتان را برای احساسات خود خرج نکنید.

جزئیات تخلفات رایج اقتصادی (پشت صحنه چندحقه تجاری)

تخلفات اقتصادی به‌خصوص در حوزه تجارت معضلی است که هر از چندی در کانون توجه کارشناسان و مسوولان قرار می‌گیرد. مساله‌ای که طی دهه‌های مختلف وجود داشته و به همین دلیل بنا به گفته تحلیلگران، درآمدهای گمرک را از آمار و ارقام واقعی و مستند، دور کرده است.

مدیریت مالی چیست؟

به بیان ساده می توان گفت مدیریت مالی همان اقتصاد کاربردی است.بسیاری از آنچه را که در اقتصاد خرد و کلان می آموزیم،در مطالعه اصول مدیریت مالی به کار می گیریم به طور کلی،می توان عنوان مدیریت مالی را به سه حوزه کلی ولی مرتبط تفکیک کرد:

 

مقایسه حداقل درآمد کارگران خارجی با ایرانی

سازمان همکاری اقتصاد و توسعه نموداری را از میزان حداقل درآمد کارگران کشورهای عضو آن در سال ۲۰۱۳ منتشر کرده است که در این گزارش به مقایسه این اطلاعات با حداقل درآمد کارگران ایرانی خواهیم پرداخت.

نقش حسابداران در اقتصاد

 فدراسیون جهانی حسابداران (IFAC) نهادی بین‌المللی است که بیش از ۱۳۰ کشور و نزدیک به ۱۸۰ انجمن حرفه‌ای حسابداری در آن عضویت دارند و در حال حاضر متجاوز از ۵/۲ میلیون نفر حسابدار از سراسر جهان را در مجامع بین‌المللی نمایندگی می‌کند.

مالیات و مفهوم اقتصادی آن

واژه ها نیز همچون پدیده های رشد یابنده هستی دارای دگرگون پذیری و رشد و تحول بوده و در راستای زمان مفاهیم گوناگونی بخود می گیردو در جهت تعبیراز پنداشتها آهنگها باورها آرمانهای متفاوت بکار گرفته شده و در معانی ویژه ای رایج می شوند.

دستور های جهانگیری برای خروج از ركود

معاون اول رئیس جمهور به منظور حسن پیگیری اجرای كلیه سیاست‌های ابلاغی دولت برای خروج غیر تورمی از ركود، در بخشنامه ای، وزارتخانه‌ها، بانك مركزی و موسسات دولتی را به انجام وظایفی در این راستا مكلف كرد.

مقالات دیگر...

صفحه1 از3

جستجو در سایت
آخرین اخبار