..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ اعمال معافیت مالیاتی حقوق‌ زیر ۸۳۳ هزار تومان از خرداد؛ پرداخت مابه‌التفاوت

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

اعمال معافیت مالیاتی حقوق‌ زیر ۸۳۳ هزار تومان از خرداد؛ پرداخت مابه‌التفاوت

حسین وکیلی در خصوص چگونگی اعمال مصوبه اخیر مجلس مبنی بر افزایش سقف معافیت مالیاتی از ۶۰۰ هزار تومان به ۸۳۳ هزار تومان در سال جاری، به تسنیم گفت: مصوبه مجلس از ابتدای سال اعمال می شود البته با توجه به بودجه سه دوازدهم قرار شد برای ماه‌های فروردین و اردیبهشت ماه بر اساس قانون بودجه سال قبل مالیات اخذ شود.

.

وی افزود: اما بعد از اینکه لایحه بودجه سال جاری در مجلس به تصویب رسید و بعد از آن به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شد، سازمان مالیاتی “مالیات” ماه‌های قبل را از حساب حقوق بگیران کم می کند و اگر مشمول نشدند مابه‌التفاوت را به حساب‌شان واریز می کند.

.

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی با اشاره به اینکه از خردادماه قرار است تسویه حساب با کارفرمایان انجام شود، افزود: بر همین اساس مالیات دریافتی فروردین و اردیبهشت ماه از سوی سازمان اصلاح می شود و اگر کارفرمایان طلب کار بودند پول را به حساب‌ها بر می گردانیم در غیر اینصورت از ماه‌های بعد کم می کنیم.

.

به گزارش تسنیم، قاسم پناهی قائم مقام سازمان امور مالیاتی طی روزهای اخیر بعد از مصوبه مجلس مبنی بر افزایش سقف معافیت مالیاتی حقوق از ۶۰۰ هزار تومان به ۸۳۳ هزار تومان به خبرنگار ما گفت: این معافیت با درآمد پیش بینی شده برای سال جاری همخوانی ندارد و نیازمند تجدید نظر است.

.

پناهی با تأکید براینکه سازمان مالیاتی مکلف به اجرای مصوبات مجلس است، گفته بود: بر همین اساس سازمان امور مالیاتی هر چه را در مجلس تصویب شده است را به طور قطع اجرا خواهد کرد.

.

وی البته افزایش سقف معافیت مالیاتی حقوق از ۶۰۰ به ۸۳۳ هزار تومان را موجب کاهش تحقق درآمدهای مالیاتی مصوب در بودجه دانست و گفت: مالیات بر درآمد شامال مالیات بر حقوق هم می شود، از همین رو ضروری است که مجلس همزمان با افزایش سقف معافیت مالیاتی در خصوص میزان درآمدهای سازمان مالیاتی در سال جاری هم تجدید نظری کند چراکه باید درآمدهای پیش بینی شده با میزان معافیت مذکور همخوانی داشته باشد.

.

به گزارش تسنیم، در حالی کمیسیون تلفیق سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده ۵۲ قانون برنامه پنجم توسعه برای سال ۹۲ را مبلغ ۷٫۲ میلیون تومان در یک سال و ۶۰۰ هزار تومان در هر ماه تعیین کرده بود، که نمایندگان در جلسه علنی صبح روز چهارشنبه هفته گذشته، صحن مجلس با پیشنهاد افزایش این سقف به ۱۰ میلیون تومان در سال و ۸۳۳ هزار تومان در یک ماه با دو سوم آرا موافقت کردند.

.

بنابراین در سال جاری حقوق کارمندان و کارگران زیر ۸۳۳ هزار تومان از پرداخت مالیات معاف شد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

کار در سازمان (حسابرسی) و ما گرد جهان می‌‏گردیم!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 11 آذر 1402