..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ برترین های بورس معرفی شدند

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

برترین های بورس معرفی شدند


فهرست ۵۰ شرکت فعال تر بورس اوراق بهادار تهران برای دوره سه ماهه دوم سال جاری اعلام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، صنایع پتروشیمی خلیج فارس، فولاد خوزستان، پالایش نفت اصفهان، ملی صنایع مس ایران و پالایش نفت بندرعباس، پنج شرکت فعال تر بورس اوراق بهادار در سه ماهه دوم امسال معرفی شدند.

بر اساس این گزارش، نحوه تعیین فعال تر بودن شرکت ها بر اساس یک نماگر است که برای دوره یک ساله محاسبه شده و هر سه ماه به روز می شود.

بررسی تجربه بورس های اوراق بهادار در کشورهای مختلف نشان می دهد که شناسایی شرکت های ممتاز یا دارای موقعیت برتر اغلب بر پایه معیارهای قدرت نقدشوندگی سهام، میزان تاثیرگذاری شرکت بر بازار و برتری نسبت های مالی انجام می شود.

شناسایی شرکت های برتر در بورس اوراق بهادار بر پایه ترکیبی از قدرت نقدشوندگی سهام و میزان تاثیرگذاری شرکت ها بر بازار و در چارچوب سه معیار میزان دادوستد سهام در تالار معاملات، تناوب داد و ستد سهام در تالار معاملات و معیار تاثیرگذاری شرکت بر بازار انجام می شود.

این در حالی است که میزان دادوستد سهام در تالار معاملات شامل تعداد و ارزش سهام داد وستد شده، تناوب داد و ستد سهام در تالار معاملات شامل تعداد روزها و همچنین دفعات داد و ستد شده و معیار تاثیرگذاری شرکت بر بازار شامل میانگین تعداد سهام منتشر شده و میانگین ارزش جاری سهام شرکت در دوره بررسی است.

بر این اساس، فولاد مبارکه اصفهان، سرمایه گذاری غدیر، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، گسترش نفت و گاز پارسیان، مخابرات ایران، معدنی و صنعتی گل گهر، مدیریت پروژه های نیروگاهی، پتروشیمی شیراز، توسعه معادن و فلزات، معدنی و صنعتی چادرملو، پتروشیمی پردیس، گروه مدیریت سرمایه گذاری امید، بانک پاسارگاد، بانک ملت و شرکت ارتباطات سیار ایران به ترتیب در ردیف های ششم تا بیستم جدول فعال ترین های بورس اوراق بهادار قرار گرفتند.

در عین حال، سرمایه گذاری صندوق بازنشستگی، پالایش نفت تبریز، بانک پارسیان، بانک صادرات ایران، پتروشیمی خارک، صنایع شیمیایی ایران، بانک تجارت، پتروشیمی شازند، بانک انصار و ایران خودرو نیز در ردیف ۲۱ تا ۳۰ لیست قرار گرفتند.

پتروشیمی فناوران، سرمایه گذاری گروه توسعه ملی، حفاری شمال، صنایع پتروشیمی کرمانشاه، سایپا، فولاد خراسان، ایران ترانسفو، توسعه صنایع بهشهر، کالسیمین، سرمایه گذاری آتیه دماوند، سرمایه گذاری سپه، بانک اقتصاد نوین، سرمایه گذاری سایپا، بانک کارآفرین، صنایع آذرآب، نفت بهران، صنعتی بهشهر، سرمایه گذاری خوارزمی، سرمایه گذاری صنایع پتروشیمی و سیمان فارس و خوزستان نیز در ردیف ۳۱ تا ۵۰ فهرست ۵۰ شرکت فعال تر بورس اوراق بهادار تهران در تابستان ۹۲ جای گرفتند.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

یک حساب راست تو حساباش نیست!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 3 مرداد 1403