..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ تاکید مجلس بر بازنشستگی پیش از موعد از کارافتادگان کمتر از ۱۰ سال سابقه

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

تاکید مجلس بر بازنشستگی پیش از موعد از کارافتادگان کمتر از ۱۰ سال سابقه

 

نمایندگان مجلس در جلسه امروز بار دیگر بر بازنشستگی پیش از موعد کارگران از کار افتاده و پرداخت حق مستمری متناسب با سنوات پرداخت حق بیمه و با شرایط حقوق بازنشستگی تاکید کردند و نظر شورای نگهبان مبنی بر مغایر خواندن این بند با اصل ۵۲ قانون اساسی را نپذیرفتند.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مجلس در بررسی لوایح بندهای اعاده شده از شورای نگهبان مربوط به لایحه بودجه سال ۹۲ با نظر شورای نگهبان مبنی بر مغایر خواندن مصوبه بازنشستگی افراد از کار افتاده و کمتر از ۱۰ سال سابقه که حق بیمه پرداخت کرده‌اند مخالفت کرد.

در این بند آمده بود که سازمان تامین اجتماعی مکلف است به افرادی که حداقل ۱۰ سال حق بیمه پرداخت کرده‌اند و یا به هردلیلی که در سنین کمتر از کار افتاده شده‌اند حق مستمری پرداخت شده و آنان بتوانند بازنشسته شوند که شورای نگهبان آن را به دلیل آنچه که «نداشتن ماهیت بودجه‌ای» خوانده بود، مغایر با اصل ۵۲ قانون اساسی شناخت و به مجلس بازگرداند.

نمایندگان با بررسی این بند در کمیسیون تلفیق با آن موافقت کرده بودند که در صحن علنی مجلس مصوبه کمیسیون تلفیق به تصویب نرسید و بار دیگر برای بررسی بیشتر به کمیسیون تلفیق برگشت داده شد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

آسوده كسيه كه موسسه نداره/ از بیمه و مالیاتش خبر نداره!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 1 مرداد 1403