..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ درآمدهاي حقوق به شرح زير از پرداخت ماليات‌معاف است‌:

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

درآمدهاي حقوق به شرح زير از پرداخت ماليات‌معاف است‌:

 

1 ـ رؤسا و اعضاي مأموريت‌هاي سياسي خارجي در ايران و رؤسا و اعضاي هيأت‌هاي نمايندگي فوق العادة دول خارجي نسبت ‌به درآمد حقوق دريافتي از دولت متبوع خود به شرط معاملة  متقابل ‌و  همچنين رؤسا و اعضاي هيأت‌هاي نمايندگي سازمان ملل متحد و مؤسسات تخصصي آن در ايران نسبت به درآمد حقوق دريافتي ازسازمان و مؤسسات مزبور در صورتي که تابع دولت جمهوري ‌اسلامي ايران نباشند.

2 ـ رؤسا و اعضاي مأموريت‌هاي کنسولي خارجي در ايران و همچنين کارمندان مؤسسات فرهنگي دول خارجي نسبت به درآمد حقوق دريافتي از دول متبوع خود به شرط معاملة متقابل‌.

3 ـ کارشناسان خارجي که با موافقت دولت جمهوري اسلامي‌ايران از محل کمک‌هاي بلاعوض فني و اقتصادي و علمي و فرهنگي دول خارجي و يا مؤسسات بين‌المللي به ايران اعزام ‌مي‌شوند نسبت به حقوق دريافتي آنان از دول متبوع يا مؤسسات ‌بين‌المللي مذکور.

4 ـ کارمندان محلي سفارتخانه‌ها و کنسولگريها ونمايندگي‌هاي ‌دولت جمهوري اسلامي ايران در خارج نسبت به درآمد حقوق دريافتي از دولت جمهوري اسلامي ايران در صورتي که داراي‌ تابعيت دولت جمهوري اسلامي ايران نباشند به شرط معاملة ‌متقابل‌.

5 ـ حقوق بازنشستگي و وظيفه و مستمري و پايان خدمت و خسارت اخراج  و بازخريد خدمت و وظيفه يا مستمري پرداختي به‌وراث و حق سنوات و حقوق ايام مرخصي استفاده نشده. (اصلاحی 1394)

6 ـ هزينة سفر و فوق العادة مسافرت مربوط به شغل‌.

8 ـ مسکن واگذاري در محل کارگاه يا کارخانه جهت استفادة‌کارگران و خانه‌هاي ارزان قيمت سازماني در خارج از محل کارگاه يا کارخانه که مورد استفادة کارگران قرار مي‌گيرد.

9 ـ وجوه حاصل از بيمه بابت جبران خسارت بدني و  معالجه و امثال آن‌.

10 ـ عيدي سالانه يا پاداش آخر سال جمعاً معادل يک دوازدهم ‌ميزان معافيت مالياتي موضوع مادة (84) اين قانون‌.

11 ـ خانه‌هاي سازماني که با اجازة قانوني يا به موجب‌آيين نامه‌هاي خاص در اختيار  مأموران کشوري گذارده مي‌شود.

12 ـ وجوهي که کارفرما بابت هزينه معالجة کارکنان خود يا افراد تحت تکفل آنها مستقيماً يا به وسيلة حقوق بگير به پزشک يا بيمارستان به استناد اسناد و مدارک مثبته پرداخت کند.

13 ـ مزاياي غيرنقدي پرداختي به کارکنان حداکثر معادل دو دوازدهم معافيت موضوع مادة (84) اين قانون‌.

 

14 ـ درآمد حقوق پرسنل نيروهاي مسلح جمهوري اسلامي ‌ايران اعم از نظامي و انتظامي‌، مشمولان قانون استخدامي وزارت ‌اطلاعات و جانبازان انقلاب اسلامي و جنگ تحميلي و آزادگان‌.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

هر کی گزارش می‌‏فروشد/ مشتری با وی بجوشد

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 7 فروردین 1402