..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ روش‌های دریافت وام مسکن و ازدواج با دفترچه بیمه تأمین اجتماعی

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

روش‌های دریافت وام مسکن و ازدواج با دفترچه بیمه تأمین اجتماعی

به گزارش تسنیم، هر ساله براساس مجوزی که از سوی مجلس به سازمان تأمین‌اجتماعی داده می‌شود، این سازمان اختیار پیدا می‌کند مبلغ خاصی را در قالب وام‌های قرض‌الحسنه و وام‌های با نرخ پایین در اختیار بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران قرار دهد.

لازم به توضیح است ارائه تسهیلات بانکی، اقدامی حمایتی است که به منظور رفاه حال بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران صورت می‌گیرد و در زمره تعهدات قانونی سازمان تأمین اجتماعی محسوب نمی‌شود و اعتبار مالی آن به تناسب بودجه سازمان در هر سال، تعیین و ابلاغ می‌شود، در این زمینه سؤالات رایجی  را افراد برای دریافت وام از طریق بیمه تأمین اجتماعی دارند که این گزارش به آن می‌پردازد.

شرایط دریافت وام ضروری مستمری‌بگیران

این وام به صورت قرض‌الحسنه است و به مستمری بگیران (بازنشستگان، بازماندگان و کسانی که مستمری از کارافتادگی دریافت می‌کنند) تعلق می‌گیرد. مبلغ آن مانند سایر وام‌ها و تسهیلات بانکی در هر سال، تعیین و ابلاغ می‌شود. مدارک مورد نیاز برای دریافت وام ضروری مستمری‌بگیران شامل دفترچه درمانی، فرم تقاضای دریافت، ارائه تسویه‌حساب کامل از بانک عامل که قبلا از آن وام دریافت شده است.

شرایط دریافت وام قرض‌الحسنه ازدواج

این وام به مستمری‌بگیران و بیمه‌شدگانی که حداقل 2 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، تعلق می‌گیرد. مهلت درخواست وام ازدواج، نیز حداکثر یکسال بعد از تاریخ عقد است.

مدارک دریافت وام قرض‌الحسنه ازدواج

ارائه دفترچه درمانی بیمه‌شده و شناسنامه، تصویر کل صفحات شناسنامه بیمه شده و همسر، عقدنامه و تصویر آن برای دریافت وام قرض‌الحسنه ازدواج مورد نیاز است.

شرایط دریافت تسهیلات مالی احداث مسکن

تسهیلات به دو صورت انفرادی و تعاونی در اختیار بیمه‌شدگانی که دارای حداقل 5سال سابقه پرداخت حق‌بیمه باشند، قرار خواهد گرفت. نرخ سود این وام در سال جاری، 12 در صد در زمان فروش اقساطی و 14درصد در دوره مشارکت مدنی است.

شرایط دریافت وام خرید مسکن

این وام به بیمه‌شدگانی که حداقل 15 سال سابقه پرداخت حق بیمه داشته باشند، تعلق می‌گیرد. مبلغ آن مانند سایر وام‌ها و تسهیلات بانکی در هر سال، تعیین و ابلاغ می‌شود. مدارک لازم برای دریافت وام مسکن، تکمیل فرم درخواست وام، تأییدیه بازرس شعبه مبنی برنداشتن مسکن در 10 سال گذشته است.

وام ودیعه مسکن

وام ودیعه مسکن اساسا بودجه‌ای است که دولت از طریق وزارت مسکن و شهرسازی، به منظور تأمین بخشی از هزینه‌های ودیعه مسکن به بازنشستگان و مستمری‌بگیران مستأجر کم‌درآمد واجد شرایط، در قالب سهمیه‌های تعیین شده برای هریک از سازمان‌ها، از جمله سازمان تأمین‌اجتماعی اختصاص داده است.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

آسوده كسيه كه موسسه نداره/ از بیمه و مالیاتش خبر نداره!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 2 مرداد 1403