..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ چگونگی دریافت مالیات از ارز

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

چگونگی دریافت مالیات از ارز

حسین وکیلی در گفت‌وگو با ایسنا درباره مسئله مالیات در بخش ارز اظهار کرد: ارز به خودی خود وسیله پرداخت بوده و الزاماً درآمد نیست که بخواهیم برای آن مالیات پیش‌بینی کنیم به عبارت دیگر ارز وسیله پرداخت است و اگر تسعیر آن سود یا زیان داشته باشد در درآمدها یا هزینه‌ها لحاظ شده و از آن مالیات دریافت می‌شود.

 

وکیلی با اشاره به اینکه این امر موضوع جدیدی نیست، اظهار کرد: سود و زیان تسعیر ارز از سال‌ها پیش وجود داشته و در برخی سال‌ها سود آن بیشتر و در برخی سال‌ها کمتر شده است.

 

وی درباره اظهارات وزیر اقتصاد مبنی بر اینکه نبود شفافیت مالیاتی در بازار ارز باعث نوسانات قیمتی در سال گذشته شد، خاطرنشان کرد: نبود شفافیت در بازار ارز و برخی درآمدهای دیگر وجود دارد که سازمان مالیاتی به دلیل همین نبود شفافیت به آنها دسترسی ندارد.

 

معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی در ادامه تاکید کرد: محور اصلی لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، ایجاد شفافیت و ضمانت اجرایی است که امیدوارم مقاومت فراریان از پرداخت مالیات بر ذهنیت افراد دیگر تأثیر نگذارد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

هر حساب‌‏سازی یه دادگاه‌بازی هم داره!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 25 تیر 1403