..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ ارایه فرصت سه ماهه تا دو ساله برای پرداخت مالیات به واحدهای اقتصادی مشکل دار

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

ارایه فرصت سه ماهه تا دو ساله برای پرداخت مالیات به واحدهای اقتصادی مشکل دار

علی عسکریˈ روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: مالیات واحدهای اقتصادی مشکل دار در فرصت های سه ماهه، شش ماهه، یک ساله و دو سال تقسیط می شود.
.
وی گفت: البته این امر مشمول مودیانی است که تا کنون به تکالیف مالیاتی خود عمل کرده باشند و در نظام مالیاتی به عنوان مودی عادی که رفتار قانونی داشته باشند معرفی شوند.
.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی افزود: اگر مودی در سال های گذشته اظهارنامه ارایه نکرده باشد، مشمول تسهیلات قانونی نمی شود.
.
وی با بیان آن که، نظام مالیاتی ابزارهایی را در چارچوب قانون در اختیار دارد که می تواند متناسب با شرایط اقتصادی کشور تصمیم گیری های ویژه ای را داشته باشد، اظهار داشت: اگر یک واحد اقتصادی، دارای مشکلاتی برای پرداخت باشد نظام مالیاتی می تواند بدهی این واحد اقتصادی را تقسیط کند.
.
معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی تصریح کرد: سازمان مالیاتی همچنین می تواند فرصتی را برای پرداخت مالیات در اختیار واحد اقتصادی قرار دهد.
.
وی ادامه داد: سازمان مالیاتی با توجه به شرایط اقتصادی و فرآیندهای فعالیت های واحدهای اقتصادی و متناسب با ارزیابی ها و ترازنامه آنها از ابزارهای قانونی بهره گیری می کند و به مودیان در پرداخت مالیات فرصت داده می شود.
.
رییس سازمان امور مالیاتی از عملکرد مطلوب مالیاتی شرکت های بورسی نسبت به غیر بورسی خبر داد و گفت: شرکت های بورسی عملکرد مالیاتی بهتری نسبت به شرکت های غیر بورسی داشته اند.
.
وی اظهار داشت: برای ورود به بورس، شرکت ها باید از ارزیابی مالیاتی مناسبی بهره مند باشند و به همین دلیل شرکت های حاضر در بازار سرمایه، کارنامه مالیاتی مناسبی دارند.
.
عسکری گفت: سازمان امور مالیاتی با شرکت های بورسی نسبت به سایر شرکت ها کمتر مشکل دارند.

.

وی درباره پرداخت مالیات از بانک ها و موسسات اعتباری نیز گفت: تمام بانک ها و موسسات اعتباری در نظام مالیاتی شرکت محسوب می شوند و باید ترازنامه و حساب سود و زیان خود را ارایه کند و همانند شرکت ها ۲۵ درصد از سود خود را به عنوان مالیات پرداخت کنند

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

سهامدار عمده كه دو تا شد، شرکت یا منحل می‌‏شه یا ورشکست

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 3 مرداد 1403