..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ جدول عملکرد مالیات بر ارزش افزوده طی ۶ سال

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

جدول عملکرد مالیات بر ارزش افزوده طی ۶ سال

 

 

 نسبت مالیات به هزینه های جاری طی سال های (۱۳۹۱-۱۳۸۴) (ارقام به درصد)

سال نسبت مالیات به هزینه جاری رشد هزینه های جاری دولت
۱۳۸۴ ۴۰٫۷ ۴۲٫۷
۱۳۸۵ ۳۶٫۵ ۲۵٫۷
۱۳۸۶ ۴۵٫۵ ۱٫۳
۱۳۸۷ ۴۱٫۱ ۳۸٫۳
۱۳۸۸ ۵۰٫۵ ۱٫۹
۱۳۸۹ ۴۳٫۲ ۱۱٫۰
۱۳۹۰ ۴۰٫۸ ۲۵
۱۳۹۱ ۴۳٫۷ ۹۰٫۲

 

سهم درآمدهای مالیاتی از کل منابع بودجه عمومی دولت از ۳۱٫۱ درصد در سال ۷۹ به بیش از ۲۵٫۱ درصد در سال ۸۳ افزایش یافته است. این نسبت در سال ۸۴ از رقم ۲۸٫۶ درصد به ۳۶٫۵ درصد در سال ۹۱ افزایش یافت.

 

 مالیات بر ارزش افزوده

 طی ۱۸ دوره اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده از اول مهرماه سال ۸۷ لغایت ۳۱ فروردین ماه ۹۲ در مجموع تعداد دو میلیون و۹۲۲ هزار و ۸۳۰ فقره اظهارنامه توسط مودیان مشمول قانون  مالیات بر ارزش افزوده تسلیم ادارات امور مالیاتی شد.

خاطرنشان می سازد تا کنون از ابتدای اجرای قانون تا پایان تیرماه امسال در مجموع مبلغ ۳۰۲ هزار و ۸۱۵ میلیارد ریال مالیات و عوارض ابراز شده است. همچنین از ابتدای اجرای قانون تا  تاریخ مذکور در مجموع مبلغ ۳۸۹ هزار و ۳۲۵ میلیارد ریال مالیات و عوارض (۲۲۲ هزار و ۳۱۲ میلیارد ریال مالیات و ۱۶۷ هزار و ۱۳ میلیارد ریال عوارض) وصول شده است.

 به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل ازمهر، بر اساس جدیدترین گزارش بررسی عملکرد نظام مالیاتی کشور، وضعیت تحقق درآمدهای مالیاتی طی دوره ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۱ نشان می دهد که افزایش کل درآمدهای مالیاتی از ۴۶۶ میلیارد ریال در سال ۵۷ به رقم ۳۹۹ هزار و ۷۶۰ میلیارد ریال در سال ۹۱ افزایش یافته است.

کل درآمدهای مالیاتی کشور (با احتساب مالیات عملکرد نفت) با رشد متوسط سالانه ۱۷ درصدی از ۱۳۴ هزار و ۵۷۴ میلیارد ریال در سال ۸۴ به رقم ۳۹۷ هزار و ۸۴ میلیارد ریال در سال ۹۱ رسیده. به دلیل حذف مالیات عملکرد نفت از محاسبات درآمدهای دولت با تصویب قوانین بودجه  سالانه از سال ۸۹ به بعد کل درآمدهای مالیاتی کشور با رشد متوسط سالانه ۲۱ درصدی از ۱۰۲ هزار و ۷۰۵ میلیارد ریال در سال ۸۴ به رقم ۳۹۷ هزار و ۸۴۷ میلیارد ریال در سال ۹۱ رسید.

 

 نسبت مالیات به تولید ناخالص داخلی طی سال ۸۴ تا ۹۰

 نسبت مالیات GDP با احتساب مالیات بر واردات در سال ۸۴ معادل ۷٫۳، ۸۵ و ۸۶ معادل ۶٫۷ درصد، در سال ۸۷ معادل ۷٫۱ درصد، در سال ۸۸ معادل ۷٫۸ درصد، در سال ۸۹ معادل ۶٫۶ درصد، در سال ۹۰ معادل ۶٫۷ درصد بود.

همچنین نسبت مالیات به GDP بدون احتساب مالیات بر واردات در سال ۸۴ حدود ۵٫۳ درصد، در سال ۸۵  معادل ۴٫۹ درصد، در سال ۸۶ معادل ۵ درصد، در سال ۸۷ معادل ۵٫۴ درصد، در سال ۸۸ معادل ۶٫۱ درصد، در سال ۸۹ معادل ۴٫۸ درصد و در سال ۹۰ معادل ۵٫۲ درصد بوده است.

همچنین نسبت مالیاتی به GDP در سال ۸۴ حدود ۷٫۳ درصد، در سال ۸۵  معادل ۶٫۷ درصد، در سال ۸۶ معادل ۶٫۷ درصد، در سال ۸۷ معادل ۷٫۱ درصد، در سال ۸۸ معادل ۸٫۴ درصد، در سال ۸۹ معادل ۷٫۳ درصد و در سال ۹۰ معادل ۷٫۴ درصد بود.

نسبت مالیات به هزینه های جاری دولت نشان می دهد که این شاخص طی سال های ۵۷ تا ۸۳ به طور متوسط ۳۴٫۴ درصد بوده است و طی سال های ۸۴ تا ۹۱ از ۴۰٫۷ درصد به ۴۳٫۷ درصد افزایش یافت.

 

عملکرد ارزش افزوده از اولین دوره اجرای مالیات بر ارزش افزوده (پاییز ۱۳۸۷ لغایت ۱۳۹۲٫۰۱٫۳۱)

 

شرح نیمه دوم سال۱۳۸۷ سال ۱۳۸۸ سال ۱۳۸۹ سال ۱۳۹۰ سال ۱۳۹۱ فروردین سال ۱۳۹۲ جمع
مالیات ۱۵٫۹۰۰ ۲۸٫۴۵۱ ۳۷٫۱۰۸ ۵۰٫۲۷۰ ۷۱٫۷۹۵ ۸٫۹۵۵ ۲۱۲٫۴۷۹
عوارض ۶٫۶۱۹ ۲۰٫۹۸۹ ۲۹٫۲۰۵ ۳۹٫۲۳۵ ۵۱٫۳۷۴ ۵٫۳۳۹ ۱۵۲٫۷۶۱
جمع ۲۲٫۵۱۹ ۴۹٫۴۴۰ ۶۶٫۳۱۳ ۸۹٫۵۰۵ ۱۲۳٫۱۶۹ ۱۴٫۲۹۴ ۳۶۵٫۲۴۰
جمع خرجی       ۲۴٫۰۸۷     ۲۴٫۰۸۷
جمع کل ۲۲٫۵۱۹ ۴۴۰٫۴۹ ۶۶٫۳۱۳ ۱۱۳٫۵۹۱ ۱۲۳٫۱۶۹ ۱۴٫۲۹۴ ۳۸۹٫۳۲۷

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

انجمن‌‏های حسابداری هفت دست، بالندگی و ارتقا هیچی

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 2 مرداد 1403