..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ دستورالعمل حسابداري اعتبار اسنادي داخلي ـ ريالي ابلاغ شد

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

دستورالعمل حسابداري اعتبار اسنادي داخلي ـ ريالي ابلاغ شد

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران؛‌ «دستورالعمل حسابداری اعتبار اسنادی داخلی ـ ریالی» مشتمل بر سه بخش عملیات حسابداری اعتبار اسنادی داخلی ـ ریالی عقود «مرابحه» ،«استصناع» و عملیات حسابداری تنزیل اعتبار اسنادی داخلی ـ ریالی مدت‌دار در قالب عقد خرید دین است.
در دستورالعمل مورد اشاره، تلاش شده است تمامی رویدادهای مالی مرتبط با فرآیند اعتبار اسنادی داخلی ـ ریالی در بانک‌ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی، بالاخص بانک گشایش‌کننده و بانک تنزیل‌کننده به نحو مطلوبی ملحوظ ‌نظر قرار گیرد و از رهگذر آن، وحدت رویه، ثبت دقیق رویدادهای مالی مربوط به اعتبار اسنادی داخلی ـ ریالی و نهایتاً  ارتقاء شفافیت صورت‌های مالی شبکه بانکی کشور حاصل گردد.
با توجه به فراز پایانی دستورالعمل مورد اشاره مبنی بر لازم‌الاجراء بودن مفاد آن در خصوص اعتبارات اسنادی داخلی ـ ریالی که از تاریخ پانزدهم دی ماه سال یکهزار و سیصدو نود و یک به بعد گشایش شده‌اند، هر بانک یا مؤسسه اعتباری غیربانکی موظف است؛ در چارچوب مفاد بندهای (۳۹) و (۴۰) استاندارد حسابداری شماره (۶) با عنوان ”گزارش عملکرد مالی“، ثبت‌های حسابداری اصلاحی‌لازم را وفق مفاد دستورالعمل ابلاغی، در دفاتر خود اعمال نماید.
گفتنی است این دستورالعمل پیرو ابلاغ «دستورالعمل اعتبار اسنادی داخلی ـ ریالی» و نیز بخشنامه ی با عنوان «ضوابط ناظر بر تعرفه‌های بانکی اعتبار اسنادی داخلی ـ ریالی» به بانک‌های دولتی، غیردولتی شرکت دولتی پست بانک و مؤسسه اعتباری توسعه به استثنای بانک‌های قرض‌الحسنه مهر ایران و رسالت ابلاغ شده است.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

از گير حسابرس در اومد، گير ممیز افتاد

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 5 خرداد 1403