..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ دستورالعمل خوداظهاری مالیات سال ۹۱ اصناف اعلام شد

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

دستورالعمل خوداظهاری مالیات سال ۹۱ اصناف اعلام شد

 

 

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از فارس ، سازمان امور مالیاتی کشور بنا به اختیار حاصل از ماده ۱۵۸ قانون مالیات‌های مستقیم و در جهت اجرای مطلوب‌تر وظیفه مالیاتی استفاده بهینه از منابع و ترویج فرهنگ خوداظهاری، دستورالعمل خوداظهاری درآمد مشمول مالیات و مالیات عملکرد سال ۹۱ صاحبان مشاغل را به مرحله اجرا درآورده است.

براساس این دستورالعمل، اظهارنامه مالیاتی به صورت الکترونیکی یا غیرالکترونیکی مطابق فرم نمونه سازمان و شامل ترازنامه و حساب سود و زیان، حساب درآمد و هزینه، خلاصه هزینه و درآمد سالانه برای هریک از مؤدیان بندهای «الف» و «ب» و «ج» ماده ۹۵ قانون مالیات‌های مستقیم تکمیل شده باشد.

همچنین مؤدیانی که اظهارنامه خود را به صورت الکترونیکی ارائه کنند، می‌توانند حداقل ۴۰ درصد مالیات را به صورت نقد به همراه اظهارنامه و مابقی را به صورت ۶ قسط مساوی ماهانه تا دی ‌ماه ۹۲ پرداخت کنند، در حالی که مؤدیانی که اظهارنامه دستی تسلیم کنند، باید کل مالیات ابرازی را همراه اظهارنامه پرداخت کنند.

مؤدیانی که پرونده آنها به عنوان نمونه انتخاب و مورد بررسی قرار می‌گیرد، چنانچه دفتر درآمد و هزینه برای عملکرد سال ۹۱ ثبت و تحریر نکرده باشند، جرایم مربوط به آنها قابل بخشودگی نخواهد بود.

بر این اساس اظهارنامه‌هایی که مالیات ابرازی عملکرد سال ۹۱ آنها نسبت به مالیات قطعی سال ۹۰ از حداقل به شرح زیر کمتر نباشد، مشمول خوداظهاری خواهند بود.

 

صاحبان مشاغل شهر تهران و مراکز استان‌ها سایر نقاط کشور
صاحبان مشاغل دارای پروانه تولیدی ۱۴ درصد ۱۲ درصد
سایر مشاغل ۱۶ درصد ۱۴ درصد

 

در اجرای ماده ۱۵۸ قانون‌ مالیات‌های مستقیم نمونه انتخابی برای رسیدگی از بین اظهارنامه‌های تسلیمی در چارچوب خوداظهاری حداکثر به میزان ۱۵ درصد آن انتخاب خواهند شد و مابقی بدون رسیدگی مورد قبول واقع و درآمد مشمول مالیات و مالیات ابرازی قطعی خواهد بود.

 

 

 

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

حسابرس بی‌کار، خواب تایم‏شیت می‌‏بینه!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 25 تیر 1403