..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ ذخیره حق سنوات کارگران به تناسب سال‌های کار

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

ذخیره حق سنوات کارگران به تناسب سال‌های کار

فتح‌الله بیات، در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به تغییر فرمت قراردادهای کار، اظهار کرد: قبل از اینکه تیپ قراردادهای کار تغییر کند نیازمند اصلاح تبصره یک ماده ۷ قانون کار هستیم.

وی ادامه داد: در بحث قراردادها با دو نوع قرارداد دائم و موقت مواجهیم که طبعا اگر در مورد کارهای دارای ماهیت دائم قرارداد دائم بسته شود خوب است ولی اگر ماهیت کار، دائم اما قرارداد منعقده موقت باشد اشکال دارد.

به گفته رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور، تا زمانی که به سمت شفاف‌سازی قراردادهای موقت و دائم و معین نرویم و تعریف مشخصی از این نوع قراردادها نداشته باشیم، هر که بخواهد می‌تواند از قراردادهای کار سوءاستفاده کند مگر آن‌که این مشکل را حل کنیم تا راه گریزی برای سوءاستفاده‌گران باقی نماند.

وی در ادامه پیشنهاد ذخیره سنوات کارگران را مطرح کرد و گفت: در گذشته فردی که بازنشست می‌شد هنگام بازنشستگی با آخرین مبلغ حقوق دریافتی سنوات خوبی دریافت می‌کرد ولی با به جریان افتادن قراردادهای موقت و تسویه حسابهای کارگری و کارفرمایی، این مساله امروز رنگ باخته است.

بیات گفت: لزومی ندارد به کارگری که ۱۵ سال به شکل مستمر در کارگاهی کار کرده شش ماه به شش ماه حق سنوات بدهیم می‌توان این حق سنوات را جمع کرد و در دوران بازنشستگی زمانی که پایه حقوق فرد رشد کرده به عنوان یک حق سنوات خوب به نیروی کار پرداخت کرد و وزارت کار می‌تواند این طرح را در قراردادهای کار اجرایی کند.

به گفته وی اگر این طرح اجرایی شود و حق سنوات کارگران به تناسب سال‌های کارکردشان ذخیره شود، پس‌انداز خوبی در دوران بازنشستگی کارگران خواهد بود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

از گير حسابرس در اومد، گير ممیز افتاد

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 19 بهمن 1401