..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ راهکارهای چانه زنی برای تعیین میزان حقوق

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

راهکارهای چانه زنی برای تعیین میزان حقوق

به گزارش بانکی دات آی آر، تعیین میزان دستمزد و حقوق معمولا در دست کارفرماهاست و کارجو برای اینکه فرصت شغلی برای استخدام را از دست ندهد، تسلیم کارفرما می شود.

اما کارجوها هم می توانند با انجام کارها و اقداماتی در تعیین حقوق و دستمزد خود تاثیرگذار باشند. برخی از این راهکارها پیش روی شماست:

 

1. از میزان دستمزدها در شغل درخواستی اطلاع کسب کنید

پیش از اینکه در مورد حقوق و مزایای کاری که می خواهید در آن استخدام شوید، با رئیس و روئسا صحبت کنید، از کف و سقف دستمزدها با خبر شوید و ببنید چقدر می دهند و میگیرند. از حداقل میزان حقوق مصوب وزارت کار هم حتما اطلاع کسب کنید.

 

2. همان اول کار از حقوق صحبتی به میان نیاورید

حرف زدن از حقوق در گام های ابتدایی استخدام اصلا خوشایند کارفرماها نیست و یک امتیاز منفی به شمار می آید. اول مسائل مهمتر را حل کنید و بعد به سراغ حقوق بروید. به عبارتی اول باید برادری خود را ثابت کنید تا راهی برای چانه زدن در وقت مناسب وجود داشته باشد.

 

3. اعتماد به نفس داشته باشید و حقوق را حق خود بدانید

اگر می خواهید در مورد حقوق و دستمزد صحبت کنید حتما اعتماد به نفسش را داشته باشید. البته داشتن اعتماد به نفس به معنای درشتی کردن و بی احترامی نیست، بلکه بدین معناست که می خواهید به کارفرما ثابت کنید به حق و حقوق خود آگاه هستید.

 

4. کاری کنید خواهانتان باشند

تعیین حقوق فقط به میزان چانه زنی های مالی ربط ندارد بلکه بعضی وقت ها این توانایی و مهارت شماست که تعیین کننده میزان حقوق می شود. وقتی دستتان پر باشد، مهارتتان کافی باشد و انگیزه تان فراوان، کارفرما خودش برای اینکه شما را نگه دارد حقوق خوبی می دهد.

 

5. یک دندگی نکنید

در میزان حقوق پیشنهادی خود به هیچ وقت یک دنده نباشید و سعی کنید موضوع را به صورت تعاملی و توافقی حل کنید. همه جوانب را در نظر بگیرید و به جای اینکه مرغتان یک پا داشته باشد به حرفهای کارفرما هم گوش کنید تا به توافقی منطقی برسید.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

هر حساب‌‏سازی یه دادگاه‌بازی هم داره!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 26 فروردین 1403