..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ شرایط اساتید مشمول سربازی اعلام شد

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

شرایط اساتید مشمول سربازی اعلام شد

به گزارش باشگاه خبرنگاران، نحوه خدمت مشمولین اعضای هیأت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور که از اول تیرماه اعزام می شوند به این شرح است:

” با توجه به اینکه در قانون خدمت وظیفه عمومی مصوب 22 آبان 90 مجلس شورای اسلامی، قانون نحوه تامین اعضای هیآت علمی مورد نیاز دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور ملغی نشده، قانون فوق و سایر قوانین مشابه کماکان به قوت خود باقی است، بنابراین در مواردی که قانون قبلی (قانون نحوه تامین هیأت علمی) حکمی صادر نشده و در قانون جدید خدمت وظیفه عمومی مقرراتی در خصوص موضوع فوق صادر شده، قانون جدید حاکم است و در نتیجه نتایج آن به شرح زیر اعلام می شود:

الف: به موجب تبصره 1 ماده 71 قانون خدمت وظیفه عمومی، از تاریخ 1 فروردین ماه 92 مدت تعهد مشمولین متعهد از جمله اعضای هیأت علمی حداقل 48 ماه است.

ب. در اجرای قانون اجازه ادامه تحصیل به اعضای هیأت علمی، کسانی در حین خدمت در مقاطع تحصیلی بالاتر مشغول تحصیل می شوند، تعهد آنان برابر قانون مربوط به میزان 2 برابر مدت تعهد باقیمانده خواهد بود.

ج: مدت تعهد اعضای هیأت علمی از سال 1392، از زمان شروع آموزش اعضای هیأت علمی در پادگانهای آموزشی قابل محاسبه است.

5. پرداخت حقوق، مزایا و صدور دفاتر بیمه خدمات درمانی اعضای هیأت علمی تابع مقررات استخدامی اعضای هیأت علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی کشور است.

ه. کارت پایان خدمت اعضای هیأت علمی پس از انجام کامل تعهد (48 ماه) با صدور گواهی اتمام تعهد از سوی وزارتخانه / سازمان مرکزی دانشگاههای (امام صادق(ع)، آزاد اسلامی، شاهد و غیره) حداقل یک ماه قبل از اتمام کامل تعهد به یگان آموزش دهنده (سپاه) اعلام و پس از چاپ توسط وظیفه عمومی ناجا به آدرس درج شده برگه اعزام آنان ارسال خواهد شد.

و. در اجرای مقررات و سیاستهای ستاد کل ن.م در خصوص اختصاص سهمیه به دستگاههای غیرنظامی، حداقل 50 درصد اعضای هیأت علمی در مقطع دکتری و 80 درصد کارشناسی ارشد باید در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی مناطق غیربرخوردار استانهای بوشهر، هرمزگان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، سیستان و بلوچستان، خوزستان، کرمان، آذربایجان غربی، کردستان، ایلام، کرمانشاه، خراسان جنوبی و شمالی، لرستان و سمنان به کارگیری شوند.

ز. دبیرخانه هیأت مرکزی گزینش اعضای هیأت علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری باید اعضای هیأت علمی مورد نیاز را به میزان سهمیه تعیین شده از  بین مشمولین غیرغایب که از زمان فراغت از تحصیل آنان بیش از سال سپری نشده است گزینش و لیست اسامی آنان در اردیبهشت ماه هر سال به همراه لوح فشرده با امضا عالیترین مقام وزارتخانه/ سازمان مرکزی دانشگاه توسط نماینده مربوط به ستاد کل تحویل دهد.

ح. گزارش عملکرد اعضای هیأت علمی باید سالانه توسط دانشگاهها محل تعهد تهیه و خلاصه آن توسط نظارت راهبردی حفاظت اطلاعات نیروهای مسلح به همراه تجزیه و تحلیل آماری همچنین هر 6 ماه یک بار به صورت انفرادی با قید مشخصات فردی به سامان مامور کننده (سپاه) ارسال شود.

ط. دفتر سیاستگذاری و نظارت راهبردی باید سالانه حداقل یک بار بازدید میدانی از نحوه خدمت و عملکرد کارکنان وظیفه انجام داده و ارزیابی عملکرد آنان را به ستاد کل ارسال کند.

ک. دانشگاهها و موسسات آموزش عالی به هنگام پذیرش اعضای هیأت علمی بایستی بر اساس مقررات جدید افراد واجد شرایط را توجیه کنند.

ل. وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و دانشگاه آزاد اسلامی یک پروژه تحقیقاتی در خصوص استفاده بهینه از خدمت اعضای هیأت علمی در دانشگاهها انجام داده و نتیجه را تا پایان سال 1392 ارائه دهند.”

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

از بندهای گزارش كم كن و بر کیفیت گزارش افزا!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 25 تیر 1403