..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ شرکت های کوچک و مشکلی به نام تداخل هزینه های خانه

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

شرکت های کوچک و مشکلی به نام تداخل هزینه های خانه

این اطلاعات ،منبع بسیار مفیدی برای مدیران شرکت در تصمیم گیری های خرد و کلان است و نیز معیار و محکی برای سنجش میزان موفقیت ها یا ناکامی هایشان به شمار می رود.

شرکت های کوچک اما ، عمدتاً حسابدار ندارند و خود مدیر ، شخصاً مسؤولیت امور مالی محدود شرکت را بر عهده دارد: درآمدها را وصول می کند، حقوق کارمندان انگشت شمارش را پرداخت می کند ، هزینه های جاری دفتر را تأمین و تأدیه می کند و … .

علت نیز کاملاً مشخص است: کار اکثر این شرکت ها به اندازه ای نیست که مدیر نتواند امور مالی را هم شخصاً مدیریت کند و علاوه بر آن، از نظر اقتصادی نیز به صرفه نیست که برای اندک امور مالی، حسابدار یا مدیر مجزای امور مالی استخدام کنند.
اگر شما نیز مدیر یک شرکت کوچک هستید، با این وضعیت – که کاملاً هم منطقی و طبیعی است – آشنایید.

اشکالی که بسیاری از مدیران شرکت های کوچک ( و عمدتاً خانوادگی) با آن مواجه اند این است که حساب و کتاب های شرکت و خانه ، با یکدیگر تداخل پیدا می کند و بعد از مدتی ، مدیر دقیقاً نمی داند که شرکتش دقیقاً چقدر خرج داشته و خانه اش چقدر. او در بهترین حالت ، هزینه کل را می داند که صرف امور خانه و شرکت شده است.

این در حالی است که اگر دورنمای شرکت، پیشرفت و گسترش باشد، یکی از لوازمش شفافیت مالی است و این شفافیت با تداخل هزینه های شرکت و خانه میسر نیست.

اگر حسابدار ندارید و امیدوارید بعد از گسترش شرکت، استخدامش کنید ، تا آن زمان ، خود را شخصاً موظف به تفکیک هزینه های خانه و شرکت کنید.
مثلاً می توانید، یک حساب و کارت بانکی مجزا برای هزینه های خانه داشته باشید و حسابی دیگر برای شرکت.
راه دیگر این است که دفتری را در خانه داشته باشید و هر شب ، هزینه هایی که برای خانه داشته اید را با ذکر جزئیات، در آن یادداشت کنید. انتهای هر ماه، اگر جمع این هزینه ها از هزینه کل کسر شود ، هزینه شرکت مشخص می شود.

در نظر گرفتن مبلغی به عنوان تنخواه در خانه هم می تواند در تفکیک هزینه ها کمک کند.

راه های مختلفی را می توان برای این تفکیک در نظر گرفت. مهم این است که در یک شرکت کوچک که به کسی هم پاسخگو نیستید، شخصاً متعهد به تفکیک باشید.
کارتان را جدی بگیرید و در اولین فرصتی که اقتضائات شرکت اجازه داد، مدیریت مجزای مالی برایش تشکیل دهید و از حسابداران هم بهره مند بگیرید تا شفافیت مالی ، در وهله اول برای خودتان محقق شود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

به مردود می‌گیره تا به مشروط راضی شه!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 3 اسفند 1402