..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ مالیات از کاسبی زمین و مسکن اخذ شود.

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

مالیات از کاسبی زمین و مسکن اخذ شود.

 

 

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه، بنا داریم طول دوره اجاره‌نشینی را افزایش دهیم گفت: اگر طول دوره اجاره‌نشینی از یک سال به ۴ سال افزایش یابد علاوه بر اینکه رفاه مستأجر بیشتر می‌شود، موجر می‌تواند مالیات کمتری پرداخت کند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان ملی زمین و مسکن افزود: زمین در ایران عمدتاً ابزار حفظ ارزش پول بوده است، بنابراین هر وقت که اقتصاد دچار تلاطم می‌شود، پول به سمت زمین و مسکن یا سکه و طلا می‌رود.

وی ادامه داد: بنابراین در حوزه زمین قطعاً باید سیاست‌های مالیاتی به نحوی باشد که افراد اگر خواستند با زمین و یا مسکن کاسبی کنند، مالیات این کاسبی را پرداخت کنند و هر کسی از مالیات دادن فرار کرد، با آن برخورد شود.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: از رئیس سازمان ملی زمین و مسکن می‌خواهم یک گروه اقتصادی تشکیل دهد، تا با هماهنگی وزارت اقتصاد به مدلی جدید برسیم که مالیات از کاسبی زمین و مسکن اخذ شود.

آخوندی در خصوص اخذ مالیات از اجاره‌نشینی نیز گفت: سیاست‌گذاری ما این است که هر چقدر طول دوره اجاره‌نشینی طولانی شود، مستأجر از رفاه برخوردار می‌شود و موجر به عنوان کسب و کار بادوام و قابل اتکا به آن می‌پردازد.

وی ادامه داد: بنابراین اگر دوره اجاره‌نشینی افزایش یابد، موجر مالیات کمتری پرداخت می‌کند.

آخوندی اضافه کرد: برخی‌ا دوست دارند، پول را به ملک و یا اجاره‌داری ببرند سرمایه‌گذاری کنند بنابراین ما باید امکان سرمایه‌گذاری را فراهم کنیم.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

یک مناقصه و چهل حسابرس!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 1 مرداد 1403