..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ مدت اجاره‌بهای مسکن افزایش می‌یابد

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

مدت اجاره‌بهای مسکن افزایش می‌یابد

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی امروز در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان ملی زمین و مسکن در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه آیا قرار است مدت زمان اجاره مسکن افزایش یابد، افزود: وزارت راه و شهرسازی در حال طی کردن یک سیاست جدید با کمک وزارت امور اقتصادی و دارایی است، تا نظام مالیاتی را به نفع طولانی شدن مدت اجاره پی بگیرد.

وی ادامه داد: این موضوع هم به نفع مستاجر است و هم به نفع مالک که بتواند به یک مشتری جدید، بلند مدت نگاه کند.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه مجری این سیاست دولت خواهد بود یا خیر، گفت: اتحادیه مشاوران املاک مجری این سیاست خواهد بود.

آخوندی در خصوص مسکن مهر تاکید کرد: بخاطر اینکه پروژه مسکن مهر دچار هیچ گونه توقفی نشود، یک پست جدید را در وزارت راه و شهرسازی با عنوان مشاور وزیر در امور مسکن مهر منسوب کردم، تا در اسرع وقت تکلیف تک تک پروژه‌های مسکن مهر روشن شود.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: در حوزه مسکن مهر دنبال این هستیم که با سیاست‌های مکمل کیفیت واحدهای مسکونی را ارتقاء دهیم و افرادی که این خانه‌ها را خریداری می‌کنند حق انتخاب های جدید را ایجاد کنیم، البته شاید این انتخاب‌های جدید باعث ایجاد هزینه‌های جدید شود.

آخوندی در مورد باز پرداخت اقساط مسکن مهر که گفته می‌شد، از 15 سال به 20 سال افزایش یافته، گفت: در هیچ‌کدام از مصوبات قبلی مسکن مهر تجدید نظر صورت نگرفته است و آنچه که بانک مرکزی ابلاغ کرده است، اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: هنوز هیچ مصوبه جدیدی از سوی بانک مرکزی ابلاغ نشده است، بنابراین اگر بازپرداخت اقساط مسکن مهر 15 ساله است، همان می‌ماند و دولت حق ندارد برای بانک مرکزی تعیین تکلیف کند.

وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به این سوال که آیا برای اخذ مالیات از واحدهای خالی از سکنه برنامه دارید یا خیر، گفت: دنبال یک سیاست مالیاتی هستیم که اگر فردی بیش ار یک واحد مسکونی داشته باشد و حالت کسب و کار پیدا می‌کند، مالیات کسب و کار را هم پرداخت کند.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

هر حساب‌‏سازی یه دادگاه‌بازی هم داره!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 2 مرداد 1403