..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ مزایا و معایب ورود شرکتها به بورس

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

مزایا و معایب ورود شرکتها به بورس

 

به گزارش بانکی دات آی آر،در حالت کلی ورود به بازار بورس و سرمایه گذاری در کالاهای مختلف و تحرکات انجام شده در این حوزه بسته به دیدگاه های مدیریتی می باشد و زمان ورود یک شرکت به بورس جدای از روزهای حساس با نوسانات شدید می تواند در بقیه اوقات سال صورت گیرد و البته شرایط صنعت بورس نیز در این مهم دخیل است .

مزایای ورود شرکت ها به بورس

استفاده از معافيت هاي مالياتي ، شركتهايي كه در بورس مورد پذيرش قرارمي گيرند ماداميكه از ليست سازمان بورس واوراق بهادار خارج نگرديده باشند ، مى توانند نسبت به نرخ مقطوع ماليات حداقل از % 10 معافيت مالياتي بهره مند گردند.

در بورس به جهت تمركز سرمايه كه با هدف مشاركت درحقوق شركتهاي مورد پذيرش صورت گرفته و تشكيل يك بازار هدفمند را داده است ، امكان افزايش سرمايه بسيار ساد هتر از حالتي است كه شركتها در خارج از بورس به اين امر اقدام ميورزند. چرا كه مجبور خواهند بود تا براي افزايش سرمايه به دنبال شركاي جديد ، كه بعضا با چانه زني نيز همراه خواهد بود ومنجر به افزايش هزينه هاي مرتبط با توسعه را فراهم خواهد گردانيد مواجه گردند

انتشار اوراق قرضه كه براساس قانون تجارت به شركتهاي سهامي عام اين اجازه داده شده و طبعا حضور در يك بازار متمركز اين امر را به نحو چشمگيري تسهيل خواهد نمود .

به روز رساني ارزش واقعي شركت كه اين موضوع مي تواند انعكا سدهنده نگرش يك بازار متخصص نسبت به آتيه شركت مورد بررسي باشد و كاملا واضح خواهد بود كه اين امر توانايي ارايه خط مشي مديريتي به مجموعه مديران شركتهاي بورسي را در راهبرد اهداف خود فراهم خواهد ساخت .

ورود به بورس و عبور از فيلترهاي نظارتي و كنترلي آن بعضا موجب كسب وجهه و اعتبار براي شركتهاي پذيرفته شده را فراهم ساخته كه اين امر ميتواند موجبات يكسري منافع ناديد هاي را براي اين شركتها فراهم کند.

معایب ورود شرکت ها به بورس

تنوع مالكيت و عدم انسجام در مديريت (ورود مالكان جديد كه مالكان قبلي تمايل چنداني ندارند سود را با آن ها تقسيم كنند)

كنترل شديد دامنه فعاليت شركت ها توسط بازرسان سازمان به نوعي كه مواردي را كه شركت از دامنه فعاليت خود عدول كند بازرس قانوني تحت بند حسابرسي گزارش مي كند و اين چندان خوشايند برخي سهامداران نيست.

در صورت كارآ نبودن بازار سهام مي تواند بر ارزش آن ها اثر منفي بگذارد. چرا كه اخبار مثبت يا منفي منتشر شده در صورت عدم تحليل درست مي تواند در بلندمدت به زيان شركت ها تمام شود.

قوانين دست و پاگيري كه با عضويت در بازار براي آن ها از سوي ارگان هاي ذي ربط اعمال مي شوند.

برای ورود به بورس شرایط متفاوت این صنعت تاثیر گذار است ولی در کل به غیر از زمانی که بورس روزهای حساسی را طی می کند  برای مثال در سال  84 افت محسوسی متوجه بورس شد و شرایط خاصی اتفاق افتاد که ورود در آن مقطع زمانی با ریسک بالایی همراه بود ولی در دوره ای که ما در آن هستیم من شرایطی که یک شرکت را از ورود به بورس منع کند وجود ندارد.
با توجه به این که هوش جمعی در بورس بالاست ، علیرغم این که خریدارن شرایط بورس را نگاه می کنند بر خود شرکت نیز توجه دارند و وقتی شرکت می خواهد وارد بورس از همه جوانب مورد بررسی خریداران قرار می گیرد.

مدیران و جابجایی انها بورس شرکتها را متاثر میکند و ترکیب مدیریتی و سیاست های شرکت ها همه و همه تصمیم گیری را در بورس متاثر می کند و فعالان بورس مدیران شرکتها  را می شناسند و حرکت مدیران و تاثیرات ان را می شناسند و ترکیب سهامداری و اختلافات را پیش بینی می کنند و تاثیر زیادی دارد .

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

انجمن‌‏های حسابداری هفت دست، بالندگی و ارتقا هیچی

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 7 اسفند 1402