..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ مزیت اصلی IFRS چیست؟

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

 

در جهانی که امروزه بیشتر از قبل به سمت جهانی شدن می رود، هدف کلیدی، قابلیت قیاس می باشد.

کافیست خود را به عنوان صاحب یک هلدینگ چند ملیتی که می خواهد نتایج مالی شرکت های خود در کشورهای مختلف را بررسی کند در نظر آورید. درست در همین جاست که به مشکل بر میخورید چرا که هر کشور از قوانین استانداردی متفاوتی استفاده می نماید!

برای مثال، درآمدهای یک واحد تجاری در یک کشور بر مبنای ذخایر گزارش می گردد و در کشوری دیگر بر مبنای وجه نقد. حال چگونه می خواهید تشخیص دهید کدام یک از شرکت های شما فروش بهتری را داشته است وقتی اقلام گزارش شده در بعد اجزا با یک دیگر قابل مقایسه نمی باشند؟

و یا در مقیاسی کوچکتر، اگر سرمایه گذاری در بورس باشید و بخواهید صورت های مالی شرکت مورد نظر خود را قبل از خریداری سهام آن مورد بررسی قرار دهید چگونه قادر خواهید بود تا این کار را انجام دهید وقتی که هر کس به صورتی متفاوت اقدام به گزارش صورت های مالی خود می کند؟

 

حالا به شمایی کلی دست یافته اید. IFRS به ارائه ی گردایه ای از قواعد متحد و جهانی حسابداری و گزارشگری می پردازد تا شما را قادر سازد تا بتوانید صورتهای مالی هر کشوری را متوجه شوید. البته این تمام ماجرا نیست- اگر شرکت شما  بخواهد تا به سرمایه ی جهانی و یا بورس دسترسی داشته باشد، می بایست صورت های مالی خود را با استناد به استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی یا به اختصار IFRS ارائه نماید.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

استانداردهای ترجمه‌شده رو که دیگه براش هورا نمی‌‏کشن!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 30 فروردین 1403