..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ معافیت مالیاتی با ارائه اظهارنامه الکترونیکی

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

معافیت مالیاتی با ارائه اظهارنامه الکترونیکی


 

به گزارش شبکه اخبار لقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از فارس، محمد قاسم پناهی با اشاره به اینکه طرح جامع مالیاتی نیاز به زیرساخت‌ اطلاعاتی دارد، اظهار داشت: در صورت تامین زیر ساخت اطلاعاتی، دیگر نیاز نیست سازمان امور مالیاتی به دنبال مودیان برود، بلکه با آمار و اطلاعی که از وضعیت درآمد‌ها دارد، تصمیم‌گیری می‌کند.
قائم‌مقام رئیس سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در همه نظام‌ها با وجود داشتن اطلاعات، گرفتن مالیات بر درآمد به سمت خوداظهاری پیش می‌رود، تصریح کرد: در حقیقت داشتن این اطلاعات برای زمانی است که فرد گزارش غیر واقعی از وضعیت خود ارائه دهد.
وی تاکید کرد: در حال حاضر در اظهار‌نامه‌های مالیاتی اطلاعات درست ابراز نمی‌شود و عملا باید بر اساس چارچوب‌های دیگر تصمیم‌گیری کرد.
پناهی افزود: در صورتی که اطلاعات افراد درست باشد، چه لزومی دارد اطلاعات آنها بررسی شود و در دنیا کمتر از ۲۰ درصد مودیان را برای رسیدگی انتخاب می‌کنند.
به گفته وی، مودیانی که فعالیت خود را اعلام نمی‌کنند، اطلاعات آنها کارشناسی می‌شود و بقیه بر اساس خود اظهاری است.
پناهی عنوان کرد: اکنون اظهار‌نامه‌ها دارای چارچوب خاصی است که مودی باید آن را تکمیل کند و که برای سازمان مالیاتی قابل پذیرش است.
قائم‌مقام سازمان امور مالیاتی کشور در پاسخ به این سوال که سال گذشته اصناف در بحث مالیات عملکرد درآمد سال قبلی با سازمان مالیاتی توافق نکردند، چه تغییری در مالیات ایجاد شد، بیان داشت: همان میزان افزایشی که معمول هر سال است، برای اصناف نیز اعمال شده و سال گذشته بیشترین اظهار‌نامه‌ها به صورت الکترونیکی اخذ شد.
پناهی افزود: مودیانی که در چارچوب قانونی اظهار‌نامه‌های الکترونیکی ارائه کردند، می‌توانند از معافیت‌ها استفاده کنند و هر مودی که چارچوب را رعایت کند، در روند خوداظهاری قرار می‌گیرد.
پناهی یادآور شد: ۵ درصد از مشاغل بند «ج» و ۱۲ درصد از مشاغل بند «الف و ب» به عنوان نمونه انتخاب می‌شوند که البته سازمان مالیاتی بر اساس ماده ۱۵۸ قانون اعلام کرده است.
قائم مقام سازمان امور مالیاتی کشور در مورد افزایش درآمد مالیاتی در سال آینده و ارتباط با افزایش نرخ مالیاتی خاطرنشان کرد: نظام مالیاتی هیچ گونه افزایش نرخی را در لایحه بودجه ۹۳ نداشته است، بلکه برخی نرخ ها نیز کاهش یافته است و اعتقاد دارم باید همکاری مودیان بیشتر شود و با افزایش مودیان پایه‌ها، درآمد‌های منطقی را ایجاد کرده و ملاک عمل قرار دهیم.
پناهی در پاسخ به این سوال که در بحث بازار ارز و سکه بسیاری از اصناف مربوطه درآمد‌های خوبی کسب کردند، تصریح کرد: این موضوع باید خود را در اظهار‌نامه‌های سال آینده نشان بدهد، البته شاید در موجودی اول این موضوع موثر باشد، اما در مراحل بعدی به روال عادی باز می‌گردد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

زدست این تورم داد و بیداد/ هر آن‌چه دیده بیند دل که می‌‏خواد

نویسم نامه‌‏ای به مرکزی بانک/ بخواهم تا دلار هم گردد آزاد!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 1 مرداد 1403