..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ معافیت مالیاتی با تامین مالی در بازار سرمایه

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

معافیت مالیاتی با تامین مالی در بازار سرمایه

 

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از بازار سرمایه (سنا)، احسان رضاپور نیکرو، کارشناس بازار سرمایه  با بیان مطلب بالا به افزایش قابل توجه و بی سابقه افزایش سرمایه ها در بورس  اشاره کرد و گفت: بحث معافیت مالیاتی از محل افزایش سرمایه باعث شده است تا شرکت ها نسبت به این روش تامین مالی تمایل بیشتری نسبت به گذشته نشان دهند.

 

مدیر سایت تحلیلی همفکران با اشاره به تصویب  قانون معافیت مالیاتی شرکت هایی که از محل تجدید ارزیابی دارایی ها افزایش سرمایه می دهند ، گفت: این قانون در سال گذشته تصویب و اجرایی شد و برای سال جدید نیز تمدید شده است که در استقبال شرکت ها از افزایش سرمایه بی تاثیر نبوده است.

 

این کارشناس بازار سرمایه با اشاره به آمار بورس در خصوص حجم قابل توجه افزایش سرمایه ها از محل سود انباشته گفت:  افزایش سرمایه از محل سود انباشته به این معناست که شرکت در سال های گذشته سودی تقسیم نکرده است .

 

به گفته وی زمانی که شرکت ها افزایش سرمایه خود را از طریق سود انباشته انجام می دهند به این معناست که شرکت از شرایط مالی و قدرت نقدینگی خوبی برخوردار است.

 

رضاپور این روش افزایش سرمایه را مورد توجه سهامداران نیز دانست و گفت: افزایش سرمایه از محل سود انباشته مورد استقبال سهامداران است زیرا بدون پرداخت وجه یک سهم آنها تبدیل به دو سهم یا بیشتر می شود.

 

وی درباره دلیل دیگر استقبال شرکت های بازار سرمایه از افزایش سرمایه در سال جاری علاوه بر معافیت مالیاتی، به رونق بازار در سال جاری اشاره کرد و گفت: تفاوت قابل توجه حجم افزایش سرمایه ها در دو ماهه سال گذشته نسبت به دو ماهه سال جاری به دلیل رونق بازار در این مدت بوده است چراکه بازار در دو ماهه ابتدایی سال گذشته رونق امسال را نداشت.

 

وی که زمان رونق بازار را فرصت خوبی برای تامین مالی شرکتها می داند، ادامه داد: سهامداران در زمان رونق از افزایش سرمایه شرکت ها استقبال خوبی می کنند.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

رشوه که از در وارد شه، بندها(ی حسابرسی) از در دیگه می‌ره بیرون!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 26 خرداد 1403