..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ معوقات مالیاتی نظام‌مند می شود/ مالیات خودروهای لوکس وارداتی

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

معوقات مالیاتی نظام‌مند می شود/ مالیات خودروهای لوکس وارداتی


عسکری رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اعلام اینکه معوقات مالیاتی نظام مند می شود، گفت:زمان رسیدگی به پرونده های مالیاتی به کمتر از دو سال کاهش یافت.

به گزارش  شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا)،علی عسکری از کاهش زمان رسیدگی به پرونده‌های مالیاتی خبرداد و تصرح کرد:زمان رسیدگی به پرونده های مالیاتی به کمتر از دو سال کاهش یافته است، این در حالی است که در گذشته این رسیدگی حتی به ۵ سال هم می رسید.

معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی دلیل تسریع در مدت زمان رسیدگی به پرونده های مالیاتی را سرعت بخشیدن به دسترسی به درآمد‌ها ذکر و بیان کرد:اطلاعاتی که از مودیان مالیاتی در سازمان مالیاتی وجود دارد منسجم شده است.

وی با تاکید بر اینکه در حال متمرکز کردن اطلاعات بیرونی مالیاتی هستیم، عنوان کرد:اطلاعات بیرون از سیستم مالیاتی هم باید به این سازمان ارائه شود.

عسکری با اشاره به برنامه نظام مند کردن معوقات مالیاتی گفت:سیستم معوقات مالیاتی یکپارچه شده است بر این اساس می توان بخشی از معوقات قابل وصول را اخذ کرد، اما بخشی از معوقات قابل وصول نیست.رئیس سازمان امور مالیاتی کشور توضیح داد:برخی از مودیان مالیاتی که دارای بدهی معوق هستند قادر به پرداخت مالیات نیستند اما مودی محسوب می شوند که این افراد شناسایی می شوند.

مالیات خودروهای لوکس وارداتی

وی از اخذ مالیات از خودروهای لوکس وارداتی خبرداد و اعلام کرد:مالیات خودروهای لوکس توسط گمرک اخذ و به حساب سازمان امور مالیاتی کشور واریز می شود.

رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه همچنین مالیات از خودروهای وارداتی غیرلوکس نیز توسط گمرک اخذ می شود، تصریح کرد:مالیات دریافتی خوردوهای شاسی بلند و کوتاه و ارزان و گران قیمت وارداتی توسط گمرک دریافت و سرجمع آن به حساب سازمان مالیاتی وارزی می شود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

حسابداری، اختياري!!!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 30 فروردین 1403