..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ نحوه تقسیط حق بیمه سهم پروانه ساختمانی

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

نحوه تقسیط حق بیمه سهم پروانه ساختمانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مهرداد قریب گفت: طبق قانون صدور پروانه ساختمانی از سوی شهرداری ها، منوط به پرداخت حق بیمه ساختمانی و صدور گواهی عدم بدهی است و در برخی موارد متقاضیان اخذ پروانه ساختمانی درخواست تقسیط حق بیمه بیمه متعلقه را دارند.

وی افزود: بر همین اساس،تدابیری از سوی سازمان تأمین اجتماعی اتخاذ شده تامالکین متقاضی پروانه ساختمانی طبق موضوع ماده (۵) قانون بیمه های اجتماعی کارگران ساختمانی بتوانند با ارایه درخواست خود به شعب تأمین اجتماعی، حق بیمه مربوطه را به صورت اقساط بپردازند.
قریب در خصوص نحوه بهره مندی متقاضیان از این امکان قانونی، ادامه داد: پس از ارائه درخواست کتبی از سوی متقاضی مبنی بر عدم تمکن مالی در پرداخت یکجای حق بیمه، یک سوم مبلغ بدهی به عنوان پیش قسط دریافت و مابقی حداکثر در شش قسط مساوی ماهانه تقسیط و گواهی مربوطه برای صدور پروانه ساختمانی نیز صادر می شود.
مدیر کل امور درآمد حق بیمه سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: به هنگام صدور گواهی ساختمانی در صورتیکه حق بیمه تقسیط شده باشد، در گواهی به شهرداری اعلام می شود که این گواهی صرفاً برای صدور پروانه ساخت بوده و دریافت پایان‌کار منوط به ارائه گواهی عدم بدهی از سوی سازمان تأمین اجتماعی خواهد بود.
وی تأکید کرد: در صورت تقسیط بدهی به روش مذکور، کارفرمایان باید تضامین لازم شامل چک مالک یا ضمانت نامه بانکی را به شعب تأمین اجتماعی ارایه دهند.

 

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

حسابرس بی‌کار، خواب تایم‏شیت می‌‏بینه!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 14 بهمن 1401