..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ آیین‌نامه اجرایی نحوه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اجاره مسکن برای اسکان موقت

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

آیین‌نامه اجرایی نحوه اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه اجاره مسکن برای اسکان موقت

 ماده 1: اصلاحات زیر در این آئین نامه در معانی مشروح زیر به کار می روند.

 الف- اسکان موقت: فرایند جابجایی  و استقرار ساکنین در دوره احیا و نوسازی بافت های فرسوده شهری به صورت اجاره ای.

 ب- ودیعه اسکان موقت: مبلغی که برای اسکان موقت مالکان ساکن در محدوده مصوب بافت های فرسوده در زمان احیا و نوسازی واحد فرسوده تا 18 ماه پرداخت می شود.

 ج- شرکت: شرکت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران.

 د- تسهیلات: تسهیلات با شرایط قرض الحسنه که به منظور اجاره مسکن صرفا برای اسکان موقت مالکین واحدهای مسکونی واقع در بافت های فرسوده شهری که متقاضی احیا و نوسازی واحد مسکونی خود هستند پرداخت می شود.

 ماده 2: منابع لازم برای پرداخت تسهیلات از محل قرض الحسنه بانکهاو میزان آن در ابتدای هر سال در قالب سهمیه مشخص توسط وزیران عضو کمیسیون اقتصاد هیات دولت تعیین می شود.

 ماده 3: مسئولیت تایید وقوع ملک در محدود بافت فرسوده شهری و معرفی متقاضیان به بانکهای عامل با شرکت است.

 ماده 4: تسهیلات از طریق بانکهای عامل از طریق یک جا قابل پرداخت بوده و بازپرداخت به صورت یکجا و در انتهای قرارداد تسهیلات می باشد.

 ماده 5: تسهیلات به مالکان در عرصه های با حداقل 120 متر مربع تجمیعی واقع در محدوده مصوب بافت های  فرسوده شهری قابل پرداخت است.

 تبصره: در صورت عدم امکان بیش از دو پلاک از نظر ضوابط شهرسازی یا موقعیت ملک، تسهیلات بدون در نظر گرفتن متراژ عرضه تجمیعی قابل پرداخت است.

 ماده 6: تسهیلات برای هر واحد مسکونی در تهران تا مبلغ 120 میلیون ریال، در کلانشهرها تا مبلغ 80 میلیون ریال، در مراکز استان تا مبلغ 70 میلیون ریال و در سایر شهرها تا مبلغ 40 میلیون ریال تعیین می شود.

 تبصره 1: تغییر مبالغ مذکور با پیشنهاد شرکت و تصویب کمیسیون اقتصاد هیات دولت می باشد.

 تبصره 2: در صورت کمتر بودن مبلغ ودیعه اسکان موقت مندرج در قرارداد اجاره از سقف مبلغ تسهیلات تعیین شده مبلغ تسهیلات تا مبلغ مندرج در قرارداد اجاره معتبر است.

 ماده 7: تضمین تسهیلات، ترهین سند ششدانگ ثبتی نزد بانک عامل پرداخت کننده تسهیلات ساخت و اخذ  تاییده از بانک مذکور مبنی بر عدم فک رهن برای بانک عامل پرداخت کننده تسهیلات می باشد.

 تبصره: در صورت ارائه سند ثبتی جایگزین قابل قبول ارائه تاییده مذکور الزامی نیست.

 ماده 8: ترتیبات پرداخت تسهیلات به شرح زیر می باشد:

 الف- ارائه مدارک توسط متقاضیان به شرکت یا نماینده آن شامل درخواست کتبی ، اسناد مربوط به تجمیع زمین همراه با کروکی ملک مورد نظر، پروانه ساخت، اجاره نامه، مدارک شناسایی مستاجر(شناسنامه و کارت ملی)

 ب- بررسی مدارک توسط شرکت یا نماینده آن به لحاظ واقع شدن ملک در محدوده مصوب بافت های فرسوده شهری و اعلام متقاضی در صورت عدم تایید و معرفی به بانکهای عامل در صورت تایید.

 ج- بررسی اسناد و مدارک متقاضی توسط بانک عامل ظرف یک هفته پس از دریافت معرفی نامه و اعلام به متقاضی و شرکت یا نماینده آن .

 د- خروج درخواست مذکور از دستور کار بانک عامل در صورتی که متقاضی ظرف یک ماه پس از معرفی به بانک عامل اقدام لازم برای استفاده از تسهیلات را معمول ننماید و معرفی متقاضیان دیگر توسط شرکت یا نماینده آن به عنوان جایگزین به بانک عامل.

 ه- انعقاد قرارداد میان بانک عامل و متقاضی برای پرداخت تسهیلات ودیعه اسکان موقت.

 تبصره: هر گونه تغییر در شرایط این ماده بنا به پیشنهاد مشترک وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران به تصویب وزیران عضو کمیسیون اقتصاد هیات دولت می رسد.

 این مصوبه در تاریخ دوم مهرماه از سوی اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ابلاغ شده است.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

انبار رو آخر زمستون می‌‏شمارن!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 28 خرداد 1403