..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ ارزش خالص دارایی های بورسی شرکت های سرمایه گذاری به ازای هر سهم

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

ارزش خالص دارایی های بورسی شرکت های سرمایه گذاری به ازای هر سهم

 

به گزارش خبرنگار اکوبورس، ارزش خالص دارایی های بورسی شرکت های سرمایه گذاری به ازای هر سهم در جدول زیر گردآوری شده است. Nav شرکت ها نشان دهنده ارزش ذاتی سهام شرکت ها می باشد و طبق نظر کارشناسان بازار قیمت معامله هر سهم در حدود ۷۰ درصد از NAV باید باشد. طبق جدول زیر ارزش خالص دارایی های ۲۳ شرکت از ۵۳ شرکت سرمایه گذاری کمتر از ۷۰ درصد می باشد و این نشان دهنده پتانسیل رشد این شرکت ها می باشد.

 

همچنین ۱۰ شرکت از شرکت های سرمایه گذاری زیر دارای NAV بیش از ۱۰۰ درصد می باشند و این موضوع می تواند ناشی از دو دیدگاه در بازار باشد. یکی این که این دسته از شرکت ها طبق اخبار منتشر شده در بازار پتانسیل رشد دارند و سهامداران با پیش بینی آینده موجب افزایش قیمت سهام آنها شده اند و دیگر این که قیمت سهام این شرکت ها تحت تاثیر نوسان گیری سفطه باز های بازار قرار گرفته و بدون دلیل افزایش یافته است.

 

همچنین باید به این نکته توجه کنیم که برخی از این شرکت های سرمایه گذاری در سبد سرمایه گذاری غیر بورسی خود دارایی هایی دارند که می تواند موجب افزایش یا کاهش NAV غیر بورسی شرکت ها شود. بنابراین برای اندازه گیری دقیق NAV شرکت ها باید هر دو بخش بورسی و غیر بورسی سبد سرمایه گذاری شرکت ها را به دقت مورد ارزیابی قرار داد.

 

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

حسابداری، اختياري!!!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 3 اسفند 1402