..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ افزایش حق بیمه خودروهای با راننده جوان

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

افزایش حق بیمه خودروهای با راننده جوان

وی در گفتگو با دنیای صنعت خاطرنشان کرد: خودروهایی که از لحاظ قابلیت و ویژگی، دارای مدل پایین تری هستند و احتمال میزان آسیب رساندن آن ها در جاده ها بیشتر است تعرفه بیشتری باید نسبت به خودرو های با قابلیت های بیشتر بدهند.
مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران افزود: باید خودروهای فرسوده، حق بیمه بیشتری پرداخت کنند تا با این شیوه از حضور آنها در جاده‌ها جلوگیری شود تا بدین ترتیب حوادث جاده‌ای نیز کاهش یابد.
این کارشناس بیمه ای تصریح کرد: در خصوص بیمه شخص ثالث خودرو،دولت محترم تصمیم گیری می کند که در آن فاکتورهای بازدارنده خسارت و نرخ حق بیمه افرادی که لازم است تا از تخفیف بهره مند شوند دیده می شود.
سهامیان مقدم خاطر نشان کرد: به منظور تشویق دارندگان وسیله نقلیه به رعایت اصول ایمنی در رانندگی، برای وسایل نقلیه‌ای که در طول دوره بیمه‌نامه خود خسارتی وارد نمی‌کنند، در سال دوم ۱۰ درصد و در سال‌های بعد متناسب با تعداد سال‌هایی که خسارت نداشته‌اند تا ۷۰ درصد تخفیف در حق بیمه محاسبه می شود.
وی ادامه داد: این مورد در در آیین نامه جدید شخص ثالث که در دست بررسی است لحاظ شده و در زمان عملی شدن دیده خواهد شد و بخش کمی از خسارت از حسابشان کسر می شود.
سهامیان مقدم اظهار کرد: خودرو ها به لحاظ پوشش شرکت بیمه ماشین هایی که نو بوده ودارای قابلیت ویژه و کارگرد متفاوتی هستند نسبت به ماشین هایی که سالها پیش تولید شده و کیفیت برتری نسبت به ماشین های نو ندارند حق بیمه متفاوتی داشته باشند و لازم است در مجموع در تعیین حق بیمه خودرو هم به فاکتورهای ماشین دقت شود و هم به فیزیکش و راننده خودرو باید توجه کرد.
وی گفت: در تعیین نرخ و قوانین ما، به راننده کمتر توجه شده است بدین معنا که راننده ای که از نظر سنی جوان است درصد ریسک و خطر سازی آن نسبت به شخصی که سالها رانندگی کرده بیشتر است ولی با این وجود جوانی که با این شرایط در جاده رانندگی می کند همان نرخی را می دهد که راننده میانسال و با تجربه آن را پرداخت می کند.
سهامیان مقدم اظهار کرد: اگر صنعت بیمه ما به سمت راننده محور و خودرو محور حرکت کند طبیعا نرخ های بیمه متعادل تر خواهد شد.
مدیرعامل شرکت سهامی بیمه ایران ادامه داد: اگر کسانی که ریسک پایین دارند حق بیمه کمتر بدهد و کسانی که ریسک بالایی در بروز حادثه دارند حق بیمه بیشتری بدهند عدالت برقرار خواهد شد.
وی در پایان گفت: تقریبا خودروهای فرسوده که تحت پوشش بیمه هستند درصد پایینی را به خود اختصاص دادند و با تسهیلاتی که دولت محترم پیش بینی کرده در بیمه ایران این درصد بسیار پایین است.
مدیرعامل بیمه ایران افزایش مبلغ حق بیمه خودرو های فرسوده را ضروری دانست.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

هر کی گزارش می‌‏فروشد/ مشتری با وی بجوشد

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 6 خرداد 1403