..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ بازرسی از دفاتر قانونی به کارگزاری ها واگذار شد.

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

بازرسی از دفاتر قانونی به کارگزاری ها واگذار شد.

مدیر کل دفتر امور کارگزای‌های رسمی سازمان تأمین‌اجتماعی از واگذاری فرآیند بازرسی از دفاتر قانونی به کارگزاری‌های این سازمان خبر داد و گفت: انجام این کار تسریع در فرآیند بازرسی‌ها و ارتقاء رضایتمندی کارفرمایان را به‌دنبال دارد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، مهندس سیدمحمدعلی جنانی با بیان اینکه این واگذاری بر اساس مصوبه شورای عالی و همچنین هیات مدیره سازمان تأمین‌اجتماعی به اجرا درمی‌آید، اظهار داشت: برای عملیاتی شدن این مصوبات جلسات کارشناسی زیادی برگزار شد و با همکاری و همفکری اداره‌کل درآمد حق بیمه و موسسه حسابرسی تأمین‌اجتماعی  در مرحله اول ۵ کارگزاری را برای این موضوع به صورت پایلوت انتخاب کردیم.

وی با بیان اینکه مطالعه و بررسی اجرای موفقیت آمیز مرحله پایلوت؛ باعث تعمیم برنامه به تمامی کارگزاری‌های تأمین‌اجتماعی شده است، افزود: معاون فنی و درآمد سازمان تأمین‌اجتماعی نیز با ارسال نامه‌ای به ادارت کل تأمین‌اجتماعی سراسر کشور دستورات لازم را برای اجرایی شدن واگذاری فرآیند بازرسی از دفاتر قانونی به کارگزاری‌های رسمی صادر کرده است.

جنانی با تاکید بر اینکه برون‌سپاری فعالیت‌های اجرایی افزایش سرعت و دقت و همچنین ارتقاء رضایتمندی بیمه‌شدگان را به دنبال دارد، گفت: کارگزاری‌های تأمین‌اجتماعی برای اجرای فرآیند بازرسی از دفاتر قانونی باید مدیر فنی که حسابدار رسمی یا حرفه‌ای باشد را به دفتر امور کارگزاری‌های سازمان تأمین‌اجتماعی معرفی کنند.

وی ادامه داد: صلاحیت عمومی افراد معرفی شده در دفتر امور کارگزاری‌های سازمان تأمین‌اجتماعی از طریق استعلام از مراجع مربوطه بررسی می‌شود و افراد واجد صلاحیت عمومی برای بررسی صلاحیت تخصصی به موسسه حسابرسی تأمین‌اجتماعی معرفی می‌شوند.

مدیرکل دفتر امور کارگزاری‌های سازمان تأمین‌اجتماعی گفت: کارگزاری‌هایی که مدیران فنی آنها واجد صلاحیت باشند در نهایت با عقد قرارداد با موسسه حسابرسی سازمان تأمین‌اجتماعی می‌توانند پروند‌های محول شده را بررسی کنند و فرآیند بازرسی از دفاتر قانونی را بر عهده بگیرند.

جنانی اظهار امیدواری کرد که واگذاری بازرسی از دفاتر قانونی به کارگزاری‌های تأمین‌اجتماعی باعث تسریع در فرآیند بازرسی از دفاتر قانونی شود و ارتقاء رضایتمندی کارفرمایان و بیمه شدگان را به دنبال داشته باشد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

زدست این تورم داد و بیداد/ هر آن‌چه دیده بیند دل که می‌‏خواد

نویسم نامه‌‏ای به مرکزی بانک/ بخواهم تا دلار هم گردد آزاد!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 3 اسفند 1402