..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ بانك‌ها، بخشی از موجودی حساب دارندگان دسته چك را مسدود می‌كنند

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

بانك‌ها، بخشی از موجودی حساب دارندگان دسته چك را مسدود می‌كنند

رییس كل بانك مركزی گفت: بانك‌ها به زودی مكلف می‌شوند قبل از آنكه به مشتری خود دسته چك ارائه كنند معادل ارزش چك‌ها را از موجودی وی مسدود كرده تا گیرنده چك مطمئن باشد كه این چك قابل پرداخت است.

 

«محمود بهمنی» در خصوص تاثیر رتبه‌بندی چك‌ها، افزود: اگر مردم بدانند چكی را كه دریافت می‌كنند پرداخت آن صددرصد از سوی بانك تضمین می‌شود به طور حتم با اطمینان خاطر از این ابزار پولی استفاده می‌كنند. رییس كل بانك مركزی گفت: این بانك به زودی دسته چك‌ها را در اندازه‌های مختلف و بر اساس نیاز مشتریان و اعتبار آنها به صورت رتبه‌بندی شده در اختیار بانك ها قرار می‌دهد. وی در پاسخ به پرسشی در خصوص چگونگی برخورد با تبلیغ‌كنندگان رفع كردن چك برگشتی گفت: بانك مركزی در این خصوص برنامه‌ریزی‌هایی را از گذشته انجام داده است.
وی ادامه داد: تا زمانی كه فرد صادركننده چك آن را پاس، تمدید یا تسهیلاتی را برای پرداخت آن فراهم كند باید چك یا لاشه اش را به بانك‌ها ارائه یا رضایت صاحب آن را به دست آورد. رییس كل بانك مركزی با بیان آنكه، بانك‌ها از این پس به هیچ عنوان نمی‌توانند به افراد دارای چك برگشتی تسهیلات بدهند، گفت: بر همین اساس دیگر امكان صدور دسته چك برای این افراد وجود ندارد.
بهمنی ادامه داد: این تصمیم به منظور جلوگیری از سوءاستفاده افراد از چك می‌باشد ضمن آنكه بر این اساس چك نزد مردم بهای بیشتری به عنوان ابزار پولی می‌یابد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

انجمن‌‏های حسابداری هفت دست، بالندگی و ارتقا هیچی

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 30 اردیبهشت 1403