..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ بخشنامه خزانه داری کل کشور به کلیه دستگاههای اجرایی

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

بخشنامه خزانه داری کل کشور به کلیه دستگاههای اجرایی

 

خزانه داری کل کشور، خطاب به کلیه دستگاههای اجرایی موضوع ماده ( ۵) قانون مدیریت خدمات کشوری بخشنامه ای صادر کرد.

به گزارش شادا، پیرو بخشنامه مورخ ۱۵ اسفند ماه سال ۱۳۹۴ وزیر امور اقتصادی و دارایی ابلاغ شده که در اجرای ماده (۱) قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر و ارتقای نظام مالی کشور مصوب اول اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۴ و آیین‌نامه اجرایی آن، موضوع تصویب‌نامه مورخ ۱۷ مرداد ماه همان سال هیات وزیران صادر شده است.

بنا بر این گزارش، بخشنامه مورد اشاره هیات وزیران، اخذ تاییدیه سازمان حسابرسی برای گزارشات سالانه بدهی‌ها و مطالبات دولت و ارسال آن به وزارت امور اقتصادی و دارایی به منظور ارایه همزمان با لایحه بودجه سالانه به مجلس شورای اسلامی را برای دستگاه های اجرایی الزامی می سازد.

بخشنامه خزانه داری کل کشور تصریح دارد، دستگاه های اجرایی موظف اند حداکثر تا تاریخ ۳۱ شهریور ماه سالجاری نسبت به انعقاد قرارداد مربوط با سازمان حسابرسی اقدام کرده و گزارش سالانه حسابرسی شده‌ی بدهی‌ها و مطالبات سال ۱۳۹۴ در مرکز را به اداره کل مدیریت بدهی‌ها و تعهدات عمومی دولت و در استان‌ها به ادارات کل اموراقتصادی و دارایی‌استان‌ها ارسال کنند.

بخشنامه مذکور یادآور می شود: به موجب مفاد ماده (۴) آیین نامه فوق‌الذکر و تبصره‌های آن، الزام به اخذ تاییدیه سازمان حسابرسی منحصر به بدهی‌ها و مطالبات دولت از اشخاص حقوقی خصوصی و تعاونی، نهادها و موسسات عمومی غیردولتی و بانکها و موسسات اعتباری (اعم از دولتی و خصوصی) بوده و بدیهی است، در مواردی که آن دستگاه اجرایی با توجه به اطلاعات ارسالی بر اساس بخشنامه مورخ ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ معاونت نظارت مالی و خزانه داری کل کشور، فاقد بدهی‌ها و مطالبات متعلق به اشخاص یادشده است، انعقاد قرارداد و ارایه تاییدیه حسابرسی، الزامی نیست.

در این بخشنامه می خوانیم: با توجه به تعاریف مندرج در ماده (۱) آیین نامه مذکور، بدهی‌ها و مطالبات دولت شامل بدهی‌ها و مطالبات وزارتخانه‌ها، موسسات دولتی و طرح‌های تملک دارایی‌های سرمایه‌ای (طرح‌هایی که اعتبارات آن‌ها از محل بودجه عمومی دولت تامین می‌شود و مربوط به موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی و شرکت‌های دولتی می‌باشد) است، لذا بدهی‌ها و مطالبات مربوط به منابع داخلی شرکت‌های دولتی و منابع داخلی موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی، مشمول اخذ تاییدیه حسابرسی موضوع ماده (۱) قانون فوق‌الذکر و این بخشنامه نیست.

 

بخشنامه می افزاید: اتخاذ تمهیدات لازم برای استفاده از ابزارهای تسویه بدهی‌ها، مقرر در قوانین ذی‌ربط (از جمله قانون فوق‌الذکر)، منوط به ارایه اطلاعات مورد نیاز با رعایت مفاد این بخشنامه خواهد بود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

اون قدر ممیز دیده که حسابدار شده

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 14 بهمن 1401