..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ بیمه حمل و نقل در اختیار بیمه گران محلی در جهان

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

بیمه حمل و نقل در اختیار بیمه گران محلی در جهان

به گزارش سایت تخصصی صنعت بیمه به نقل از ایشا اینشورنس ریویو، شرکت بیمه اتکایی “سوئیس ری” دومین شرکت بزرگ بیمه در جهان، با انتشار گزارشی اعلام کرد که با گسترش تجارت ها و مسافرت ها بین کشورهای توسعه یافته و افزایش رشد اقتصادی در بسیاری از کشورهای جهان، بیمه گران محلی می توانند بهتر از گذشته کنترل بیمه حمل و نقل را در اختیار بگیرند و ریسک های ناشی از آن را به حداقل برسانند.

در این میان، شهر لندن در این بازار و صنعت همچنان نقش کلیدی را بازی می کند.

در این گزارش که با عنوان “توسعه های اخیر در بیمه هوایی و دریایی” منتشر شده، آمده است که قانونگذاران محلی می توانند به گسترش بخش بیمه داخلی در بازارهای نوظهور کمک کنند. آنان می توانند با ارائه محصولات جدید، ریسک های موجود را به حداقل برسانند.

شرکت های بین المللی نیز در پاسخ می توانند حضور خود را در اقتصادهای نوظهور گسترش دهند. آنان می توانند با همکاری و ادغام با شرکت های محلی نقش مهمی را ایفا کنند. این همکاری بسیاری از شرکت های بیمه منطقه ای را به توسعه فعالیت هایشان تشویق می کند. به عنوان مثال، سنگاپور می تواند به نقطه مرکزی بیمه دریایی در آسیا تبدیل شود و بیمه گران منطقه ای و بین المللی را برای راه اندازی تجارت های خارجی و داخلی گردهم آورد.

میزان حق بیمه در بخش های مانند بیمه دریایی و هوایی در سال 2012 حدود 44 میلیارد دلار گزارش شده که نسبت به دهه قبل، دوبرابر شده است. اگرچه این موضوع نشانگر آن است که این بخش ها تنها 2.2 درصد صنعت بیمه غیرعمر را به خود اختصاص داده اند اما می توان امید داشت که با افزایش تجارت ها و فعالیت اقتصادی جهانی، بیمه دریایی و هوایی رشد خوبی را تجربه کنند.

در این گزارش آمده است که شرکت بیمه “لویدز لندن” حدود 20 درصد حق بیمه جهانی بیمه های دریایی و هوایی را در اختیار دارد.

از سوی دیگر، پیشرفت و افزایش امنیت در خطوط هوایی و دریایی باعث شده که این صنعت رشد خوبی را تجربه کند و خسارت های مالی را به حداقل برساند. اما به طور کل می توان گفت که تاکنون پیشرفت تکنولوژی برای بیمه خطوط هوایی و دریایی مزایایی کمی را به دنبال داشته است.

در حال حاضر بسیاری از بیمه گران در برخی از بخش ها با چالش های متعددی رو به رو هستند و تلاش می کنند تا از طریق سرمایه گذاری های هوشمند با آنان مقابله کنند. البته انتظار می رود صنعت بیمه در برخی از بازارهای مشخص مانند چین پیشرفت خوبی را تجربه کند.

صنعت بیمه با افزایش حق بیمه ها در بازارهای نوظهور که به زودی تحقق می یابد، با مشکلات بیشتری مواجه می شود. در این بازاها با توجه به میزان افزایش رشد، بیمه گران می توانند از فرصت ها بهترین بهره را ببرند تا تاثیرات بلایای طبیعی و مشکلات اقتصادی را به حداقل برساند.

در گزارش سوئیس ری همچنین تاکید شده است که بیمه حمل و نقل در حال حاضر با چالش های متعددی رو به رو است. میزان و پیچیدگی های خطرات حمل و نقل، خسارت های شدیدی  را بر جا گذاشته است. این مسئله باعث شده که سرمایه گذاران کمتری به این بازار وارد شوند. از همین رو، بیمه گران باید با اعمال فشارهای فراوان، مدیرت ریسک دقیقتری داشته باشند.

از طرفی دیگر، بیمه گران نمی توانند به افزایش حق بیمه ها دلخوش کنند چرا که شرایط ساختاری در بسیاری از کشورهای جهان نامناسب است. فعالان این صنعت برای حل این مشکل می توانند بر نظم و کنترل بیشتر پافشاری کنند.

این در حالی است که چشم انداز بیمه هوایی و دریایی به شدت به دورنمایی فعالیت های بین المللی وابسته است. اگر اقتصاد جهانی همچنان به بازیابی بحران های تجاری و مسافرتی ادامه دهد و فعالیت های جدید راه اندازی شوند، بازارهای هوایی و دریایی نیز به شدت گسترش می یابند.

در این گزارش آمده است، “کارشناسان پیش بینی می کنند که حق بیمه هوایی و دریایی تا 10 سال آینده، هر ساله بین چهار تا 5.5 درصد رشد داشته باشد.”

شرکت بیمه اتکایی سوئیس ری (Swiss Re) قدیمی ‌ترین شرکت بیمه از این نوع و یکی از بزرگترین شرکت ‌های بیمه دنیا است. این شرکت به دلیل فعالیت ‌های بین ‌المللی و اعتبار بیمه‌ ها در جهان زبانزد است. بخش اصلی فعالیت این شرکت در انتقال ریسک، تامین مالی برای ابقای ریسک و مدیریت سرمایه است. سوئیس ری بیش از 70 دفتر در 30 کشور جهان دارد.

بنا بر گزارش ها، درآمد خالص این شرکت سوئیسی 4.2 میلیارد بوده است که با مقایسه با درآمد 2.6 میلیارد دلاری این شرکت در سال 2011، رشد قابل چشمگیری به شمار می آید.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

زدست این تورم داد و بیداد/ هر آن‌چه دیده بیند دل که می‌‏خواد

نویسم نامه‌‏ای به مرکزی بانک/ بخواهم تا دلار هم گردد آزاد!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 6 خرداد 1403