..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ تمامی رانندگان، مشمول قانون تأمین‌اجتماعی قرار خواهند گرفت.

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

تمامی رانندگان، مشمول قانون تأمین‌اجتماعی قرار خواهند گرفت.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، محمد محمدی ضمن بیان این مطلب خاطرنشان کرد: رانندگان فاقد دفترچه کار رانندگی نیز با معرفی راننده از طریق سازمان‌های حمل و نقل جاده‌ای به سازمان تأمین‌اجتماعی و پرداخت ۳ ماه حق‌بیمه علی‌الحساب و انجام معاینات پزشکی، مشمول قانون تأمین‌اجتماعی قرار می‌گیرند.
وی با اشاره به اینکه رانندگان مشمول این قانون می‌توانند حق‌بیمه مقرر را به صورت ماهانه یا ۳ماه یکبار به شعب این سازمان پرداخت کنند، گفت: دستمزد مبنای کسر حق‌بیمه رانندگان برون‌شهری، اتوبوس، تریلر و… معادل ۳/۱ برابر حداقل دستمزد ماهانه، رانندگان مینی‌بوس، تاکسی بین‌شهری را حداقل دستمزد ماهیانه و برای رانندگان بین شهری معادل حداقل دستمزد ماهانه تعیین شده برای هر سال است.
محمدی با اشاره به اینکه به شعب تأمین‌اجتماعی تأکید شده در پوشش بیمه‌ای رانندگان، باتوجه به فرآیند تعریف‌شده از سوی معاونت فنی و درآمد اقدام کنند تا از اعمال سلیقه احتمالی در پوشش بیمه‌ای آنان جلوگیری شود، گفت: تمامی رانندگان حمل و نقل عمومی برون‌شهری باتوجه به قانون بیمه‌های اجتماعی رانندگان حمل و نقل بار و مسافر، می‌توانند نسبت به پرداخت حق‌بیمه سه‌ماهه آتی خود به صورت یکجا و یا ماهیانه با رعایت ماده ۳۹ قانون تأمین‌اجتماعی اقدام و از مزایای این قانون برخوردار شوند.
وی افزود: همچنین رانندگان حمل و نقل عمومی درون‌شهری می‌توانند از طریق تعاونی‌های کارگزار حمل و نقل، پرداخت حق‌بیمه را تداوم بخشند.
وی اظهار داشت: در تکمیل سوابق پرداخت حق‌بیمه رانندگان و درصورت عدم پرداخت حق‌بیمه دوره‌ای که دارای کارت هوشمند معتبر رانندگی بوده‌اند، درصورت درخواست راننده مبنی بر تقسیط بدهی‌های معوقه، شعب تابعه این سازمان نسبت به تقسیط بدهی‌های معوق حداکثر در ۳۶ قسط ماهانه اقدام می‌کنند تا جزو سوابق پرداخت حق‌بیمه آنان منظور شود.
محمدی درخصوص نحوه اطلاع رانندگان از سوابق پرداخت حق‌بیمه هم گفت: هر یک از رانندگان حمل‌ونقل درون و برون‌شهری می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان تأمین‌اجتماعی نسبت به اخذ سوابق پرداخت حق‌بیمه خود اقدام کنند.
معاون مدیرکل درآمد حق‌بیمه تأمین‌اجتماعی خاطرنشان کرد: درحال‌حاضر تعداد رانندگان زیرپوشش بیمه تأمین‌اجتماعی به بیش از ۹۵۰ هزار نفر می‌رسد و درصورت تأمین بارمالی حق‌بیمه سهم منابع حاصله از هدفمندسازی یارانه‌ها بابت موضوع بند «ب» ماده ۱۱ آیین‌نامه اجرای ماده ۷ قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و ارسال لیست اطلاعات اینگونه افراد از سوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و ستاد سوخت، کلیه رانندگان حمل و نقل عمومی درون و برون‌شهری فاقد هرگونه پوشش بیمه‌ای با رعایت مقررات تحت‌پوشش قرار خواهند گرفت.


اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

انبار رو آخر زمستون می‌‏شمارن!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 1 مرداد 1403