..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ جزئیات افزایش حقوق کارمندان

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

جزئیات افزایش حقوق کارمندان

در حالی که پیش از این بر سر منابع بودجه ای لازم برای افزایش حقوق 15 درصدی کارمندان دولت میان مجلس و دولت اختلافاتی به وجود آمده بود و مقامات مسوول از کمبود بودجه جهت افزایش حقوق خبر داده بودند، اما ظاهرا با تدابیر صورت گرفته این مشکلات رفع شده و امکان افزایش 15 درصدی حقوق با ضریب ریالی 805 فراهم شده است.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی البته دلیل رفع این مشکل را «نظر خاص رییس‌جمهور» برشمرد و گفت: با وجود اينكه قانون برنامه پنجم توسعه بيان داشته كه افزايش حقوق‌ها در سقف اعتبارات مصوب در بودجه‌هاي سنواتي تعيين شود، ولي به‌رغم محدوديت‌ها، با نظر خاص رييس‌جمهور ضريب 15 درصد براي افزايش حقوق كارمندان در سال جاري تصويب شد.

رحیم ممبینی در گفت‌وگو با «ایسنا» در این باره اظهار کرد: به استناد بند الف ماده 50 قانون برنامه پنجم توسعه به عنوان مرجع تصویب افزایش سالانه ضریب حقوق کارکنان مشمول و غیرمشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، هیات وزیران میزان ضریب افزایش حقوق، عیدی، پاداش و سقف کمک‌های رفاهی مستقیم و غیرمستقیم را تعیین کرد. بر این اساس ضریب و سایر موضوعات تعیین شد و طبق مصوبه، ضریب حقوق برای همه گروه‌های حقوق بگیر چه آنهایی که مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری می‌شوند و چه آنهایی که مشمول قانون مذکور نیستند، به میزان 15 درصد تعیین شد.

وی با اشاره به متفاوت بودن شکل اجرای این مصوبه، تاکید کرد: ضریب حقوق برای اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی و قضات که در سال گذشته 9960 واحد ریال بوده است، در سال جاری 11 هزار و 460 واحد ریال در نظر گرفته شده و این ضریب در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد 1500 واحد ریالی داشته است.ممبینی افزود: میزان افزایش حقوق شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری در سال گذشته 700 واحد ریال بوده که این رقم درسال جاری به 805 واحد ریال افزایش داده شده و این افزایش به معنای افزایش 15 درصدی حقوق‌ها است.ممبيني همچنين اظهار كرد: ضريب حقوق كاركنان مشمول قانون نظام هماهنگي كاركنان دولت مانند كارمندان پست‌هاي سياسي وزارت امور خارجه به ميزان 805 واحد ريال تعيين شده است.

حداقل حقوق 392 هزار تومان

وی گفت: بازنشستگان نيز مشمول افزايش 15 درصدي حقوق مي‌شوند. از سوي ديگر حقوق كاركنان شركت‌هاي دولتي، موسسات انتفاعي وابسته به دولت، بانك‌ها و بيمه‌ها نيز 15 درصد افزايش پيدا كرده است.

ممبيني با اعلام ميزان حداقل حقوق كارمندان تصريح كرد: حداقل حقوق كارمندان در سال گذشته 341 هزار تومان بود كه در سال جاري ميزان آن به 392 هزار و 150 تومان افزايش داده شده كه رشد 51 هزار و 150 توماني داشته است. وي با تاكيد بر اينكه ميزان حداقل حقوق مذكور براي بازنشستگان نيز اعمال مي‌شود گفت: بر اين اساس حداقل حقوق بازنشستگان، وظيفه‌بگيران، مشتركان صندوق‌ بازنشستگي كشور، نيروهاي مسلح و ساير صندوق‌هاي وابسته به دستگاه‌هاي دولتي در سال جاري 392 هزار و 150 تومان است.

حذف محدوديت‌هاي پرداخت كمك‌هاي مستقيم و غيرمستقيم

ممبینی با اشاره به وجود محدوديت براي پرداخت كمك‌هاي رفاهي مستقيم وغيرمستقيم در سال گذشته و سنوات قبل اظهاركرد: در سال جاري اين محدوديت‌ها حذف و گفته شده كمك‌هاي رفاهي در سقف بودجه مصوب دستگا‌ه‌ها انجام شود. قابل توجه است كه براي وجود عدالت در پرداخت نيز كنترل‌هاي لازم از طريق موافقت‌نامه‌ها به عمل خواهد آمد.

65 هزار تومان هزينه حمل‌ونقل

وي از افزايش هزينه حمل و نقل كارمندان در سال جاري خبر داد و اظهار كرد:‌ دستگاه‌هايي كه نمي‌توانند سرويس حمل و نقل ارائه دهند نيز مي‌توانند در تهران ماهانه به فرد تا 65 هزار تومان و در شهرهاي بالاي 500 هزار نفر جمعیت، 43 هزار تومان پرداخت كنند.

هزینه مهدکودک؛ 50 هزارتومان

معاون بودجه معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهوري با تغيير شرايط پرداخت هزينه مهدكودك به كارمندان خانم گفت: در گذشته در مورد مهدكودك نيز محدوديت‌هايي وجود داشت (از جمله قانون سه كودك) اما در سال جاري محدوديت‌ها برداشته شده و كارمندان خانم به ازاي هر فرزند زير شش سال (تاكنون شرط پنج سال بوده است) ماهانه 50 هزار تومان دريافت مي‌كنند.

پرداخت فوق‌العاده ماموريت دو برابر

ممبيني درباره ميزان فوق‌العاده ماموريت روزانه گفت: ميزان پرداخت فوق العاده ماموريت روزانه كشور براي كارمندان و دستگاه‌هاي اجرايي مشمول ضابطه آيين‌نامه فوق‌العاده ماموريت روزانه، در سال 91 نسبت به سال گذشته افزايش پيدا كرده است.

وي افزود: در گذشته پرداخت فوق‌العاده ماموريت روزانه يك بيستم حداقل حقوق و مزايا و مازاد آن به صورت يك صدم بوده كه الان

يك‌صدم به يك پنجاهم افزايش پيدا كرده و دستگاه‌ها برحسب اعتبارات مصوب مي‌توانند فوق‌العاده ماموريت را پرداخت كنند.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

آسوده كسيه كه موسسه نداره/ از کنترل کیفیش خبر نداره!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 30 اردیبهشت 1403