..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ سازمان امور مالیاتی نهاد های معاف از مالیات را اعلام کرد

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

سازمان امور مالیاتی نهاد های معاف از مالیات را اعلام کرد

 

به گزارش فارس سازمان امور مالیاتی کشور، بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی که مشمول مالیات نیستند را اعلام کرد.

در بخشنامه نادر جنتی معاون مالیات‌های مستقیم سازمان مالیاتی آمده است: نظر به اینکه براساس بند 4 الحاقی به ماده 2 قانون مالیات‌های مستقیم به موجب بند (1) قانون اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم، مصوب 1394/4/31 بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی دارای مجوز معافیت از طرف حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری از شمول پرداخت مالیات‌های موضوع قانون مالیات‌های مستقیم، خارج گردیده‌اند، به پیوست تصویرنامه شماره 33306/ 1 مورخ 1396/9/21 دفتر مقام معظم رهبری به شرح زیر جهت اطلاع و اقدام ارسال می‌شود:

اسامی بنیادها و نهادهایی که براساس نظر مقام معظم رهبری مشمول بند مذکور بوده و تحت نظارت این دفتر فعالیت می‌نمایند، به طرح ذیل جهت بلاغ به سازمان امور مالیاتی و مراجع ذی‌ربط برای رعایت مفاد قانون درباره انها ایفاد می‌گردد.

بدیهی است مفاد تبصره‌های ماده 2 قانون درخصوص این بنیادها و نهادها و تکالیف آنها در مورد پرداخت مالیات‌های تکلیفی و مالیات بر ارزش افزوده همچنان مجری خواهد بود.

1- بنیاد شهید و امور ایثارگران انقلاب اسلامی

2- کمیته امداد امام خمینی (ره)

3- سازمان تبلیغات اسلامی

4- دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم

5- بنیاد مسکن انقلاب اسلامی

6- بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

7- ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره)

8- مرکز خدمات حوزه‌های علمیه

9- موسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی

10- جامعه المصطفی (ص) العالمیه

شرکت‌های زیرمجموعه نهادها مالیات می‌پردازند

سید کامل تقوی نژاد رئیس سازمان مالیاتی پش از این با اشاره به معافیت مالیاتی بنیادها و نهادهای انقلاب مطابق ماده ۲ قانون مالیات های مستقیم گفته بود: «شرکت های وابسته به این نهادها موظف به پرداخت مالیات می باشند.

این نهادها خود فعالیت اقتصادی چندانی ندارند و فعالیت های اقتصادی آنها عمدتا در قالب شرکت ها و در بخش های تولیدی و بازرگانی انجام می شود که مطابق قانون موظف به پرداخت مالیات می باشند. که با توجه به وضعیت سود و زیان این شرکت ها و صورت های مالی آنها، مالیات دریافتی از آنها در هر سال متغیر خواهد بود. و تاکنون مالیات دریافتی از نهادها و بنیادهای انقلابی مطابق برنامه انجام شده است

نهادهای خوش‌حساب مالیاتی

همچنین تقوی‌نژاد در حاشیه یازدهمین همایش سیاست‌های مالی و مالیاتی ایران با بیان این که شرکت‌های وابسته به نهادهای انقلابی از مودیان خو‌ش‌حساب مالیاتی به حساب می‌آیند گفت: کلیه شرکت‌های وابسته به نهادها مثل ستاد اجرایی فرمان امام و فعالیت‌های اقتصادی قرارگاه خاتم مشمول مالیات هستند.

وی اضافه کرد: این شرکت‌ها مانند همه مودیان در وقت مقرر اظهارنامه خود را به سازمان مالیاتی ارائه می‌کنند و مالیات خود را به موقع پرداخت کرده‌اند.

تقوی‌نژاد تاکید کرد: شرکت‌های وابسته به نهادهای انقلابی جزو مالیات‌دهندگان خوب و خوش‌حساب هستند.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

آسوده كسيه كه موسسه نداره/ از بیمه و مالیاتش خبر نداره!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 16 بهمن 1401