..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ عقد قرار‌داد‌های سوری در جهت فرار مالیاتی

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

عقد قرار‌داد‌های سوری در جهت فرار مالیاتی

 

وی افزود: در این خصوص ما سامانه اطلاعات املاک و مستغلات کشور را راه‌اندازی کرده‌ایم تا یک نفر نتواند یک خانه را به چند نفر بفروشد، اما مهم‌ترین عامل ایجاد قرار‌دادهای سوری به اتخاذ سیاست‌های اشتباه در سازمان‌های مالیاتی مربوط می‌شود.

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران با بیان این‌که فرهنگ مالیاتی در کشور پایین است و ندادن مالیات هنوز برای مردم نوعی زرنگی محسوب می‌شود، ادامه داد: این مساله به این دلیل است که عدالت اجتماعی حاکم نیست به‌طور مثال در سال ۱۳۹۳، اقتصاد مسکن با کاهش معاملات مواجه بود که آمار و ارقام هم این مساله را نشان می‌داد، اما سازمان امور مالیاتی مالیات‌ها را افزایش داد در این حالت مودیان به دنبال راهکارهایی برای فرار مالیاتی می‌روند که منجر به ثبت قرار‌دادهای سوری و ایجاد مشکلات آماری در بخش مسکن می‌شود.

عقبایی همچنین از برگزاری سومین نمایشگاه بین‌المللی املاک و مستغلات از هفتم تا دهم اسفند‌ماه سال جاری خبر داد و گفت: این نمایشگاه از نگاه تخصصی، تکنیکال و علمی‌تری نسبت به دوره‌های قبل برخوردار است.

وی با اشاره به رکود ۲.۵ ساله حاکم بر بخش مسکن گفت: رکودی که در بخش مسکن حاکم شده طی ۳۰ سال اخیر بی‌سابقه بوده است. مسکن به عنوان یک صنعت مادر می‌تواند سایر بخش‌ها را تحریک کند. ما انتظار ایجاد رونق در شش ماهه دوم سال را داشتیم در حالی که آمار خرید و فروش و اجازه بخش مسکن در مهرماه نسبت به شهریورماه کاهش داشته و در آبان‌ماه هم وضعیت چندان مطلوب نیست.

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران تعداد معاملات انجام شده در بخش خرید و فروش املاک تهران در مهرماه سال جاری را ۱۳۱۳۲ قرار‌داد عنوان کرد و گفت: این در حالی است که در شهریورماه ۱۴۷۲۶ قرار‌داد ثبت شده بود.

عقبایی همچنین تعداد معاملات انجام شده در بخش اجاره در مهرماه را نسبت به شهریورماه دارای کاهش دانست و گفت: در مهرماه در بخش اجاره ۱۶۲۶۴ قرار‌داد امضاء شده در حالی که در شهریورماه ۲۰۱۲۲ قرارداد داشتیم، در آبان‌ماه هم آماری که تا ۱۹ آبان به دست آمده حاکی از این است که ۷۸۳۲ قرار‌داد در خرید و فروش و ۹۰۱۶ قرار‌داد در اجاره داشته‌ایم.

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود وضعیت بازار مسکن در نیم سال دوم سال ۱۳۹۴ با همین آرامش سپری شود و شاهد افزایش قیمت نباشیم، چون ظرفیت‌هایی که به افزایش قیمت منجر شود دیده نمی‌شود.

وی با انتقاد از این‌که ارائه‌ی تسهیلات در ریل اصلی خودش نیست، تاکید کرد: باید سیاست‌های پولی و بانکی بر ریل اصلی خود قرار گیرد. متوسط قیمت هر مترمربع مسکن در شهر تهران چهار میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، در استان تهران سه میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و در کشور یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان است، لذا تسهیلاتی که ارائه شده نمی‌تواند منجر به خانه‌دار شدن مردم شود.

عقبایی نسبت به رونق بازار مسکن در سال ۱۳۹۴ اظهار امیدواری کرد و گفت: اگر دولت نخواهد نسبت به رونق مسکن کاری کند، اقتصاد مسکن به ورشکستگی می‌رود و این یعنی اضمحلال بخش مسکن و رکود. بیرون‌ آمدن از شرایط رکود حداقل چهار سال زمان می‌برد.

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران از جمله اهداف برگزاری سومین نمایشگاه املاک و مستغلات را ارائه تسهیلات، تهاتر و فروش ویژه عنوان کرد و افزود: بیش از ۴۰۰ مجتمع مسکونی برای فروش در نمایشگاه اعلام آمادگی کرده‌اند. در فروش ویژه مالکان چند نوع مکانیزم را پیش‌بینی کرده‌اند که هر کدام یک نوع سازوکار دارند مثلا برخی در قیمت‌ها تخفیف می‌دهند برخی هم از اصل قیمت تسهیلات می‌دهند برخی نیز تهاتر می‌کنند.

وی همچنین به دیگر اهداف برگزاری نمایشگاه اشاره و تاکید کرد: تبیین اهمیت موضوع مسکن و جایگاه نخست آن در رشد و توسعه اقتصادی، معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری در کشور، جذب و هدایت سرمایه‌های داخلی و خارجی، معرفی توانمندی‌های انبوه‌سازان و شرکت‌های بزرگ فعال در صنعت ساختمان، شفاف‌سازی گردش کار در بازار ساخت‌وساز، ایجاد توازن و پایداری در قیمت‌ها، معرفی روش‌های صنعتی‌سازی، ایجاد فضا برای حضور شرکت‌های دانش‌بنیان، معرفی ابزار و روش‌های نوین فروش و همچنین گسترش اشتغال از جمله اهداف در برگزاری این نمایشگاه هستند.

عقبایی با بیان این‌که برای حضور ۱۳۰ شرکت داخلی و ۴۰ شرکت خارجی پیش‌بینی به عمل آمده، اظهار کرد: همچنین پیش‌بینی می‌شود بیش از ۳۰ هزار نفر از نمایشگاه بازدید کنند.

وی هدف اصلی نمایشگاه را ایجاد بستری برای جذب سرمایه‌گذاری‌ در جهت خروج مسکن عنوان کرد و گفت: ما به دنبال این هستیم که ارز در داخل کشور حفظ شود، لذا در جذب سرمایه‌گذار خارجی حساسیت نشان داده‌ایم.

رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران در توضیح فروش ویژه مسکن در نمایشگاه عنوان کرد: با توجه به وضعیت رکود اقتصاد کشور و این‌که یکی از عوامل ناپایداری اقتصاد نبود مشتری است، لذا تسهیلات ویژه‌ای باید اجرا شود که می‌تواند توسط سازندگان و همچنین ایجاد فرصت برای بانک‌های عامل از جمله این تسهیلات باشد.

عقبایی در واکنش به صحبت عبده تبریزی مبنی بر این‌که در دو سه سال آینده منتظر افزایش قیمت مسکن نباشیم، گفت: با توجه به این‌که عوامل منطقه‌ای و داخلی در وضعیت اقتصادی کشور تاثیر‌گذار است، لذا نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی در خصوص آینده مسکن صورت داد، اما به اعتقاد من در سال ۱۳۹۵ شاهد رونق بازار مسکن خواهیم بود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

حسابدار رسمی نشده، موسسه‌‏ دار شد!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 14 بهمن 1401