..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ فرزند خوانده هم بیمه‌ میشود

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

به گزارش سرویس اجتماعی ایسنا محمد حسن زدا در این باره افزود: کودک یا نوجوان تحت سرپرستی، همانند افراد تحت تکفل سرپرست منحصر یا سرپرستان محسوب می شوند و از زمان صدور قرار سرپرستی آزمایشی یا حکم سرپرستی دائم از سوی دادگاه صالح، خواهد توانست در چارچوب قوانین تامین اجتماعی، از تمام مزایای مقرر برای افراد تبعی بهره مند شود.

وی اظهار کرد: برای برخورداری از این شرایط ضرورت دارد که مشخصات کامل فرزندخوانده در شناسنامه سرپرست ثبت یا توسط مراجع قانونی اعلام شود.

زدا گفت: همچنین صدور و تامین اعتبار دفاتر درمانی این فرزندان تابع ضوابط مقرر در قانون فرزندان اناث و ذکور خواهد بود.

معاون فنی ودرآمد سازمان تامین اجتماعی خاطر نشان کرد: بر اساس قانون، افراد تحت تکفل سرپرستی در حکم افراد تحت تکفل متوفی نیز محسوب می شوند و تا تعیین سرپرست جدید از سوی سازمان بهزیستی و در صورت احراز سایر شرایط، از تعهدات بلندمدت مانند دریافت مستمری نیز برخوردار خواهند شد.

براساس گزارش سایت تامین اجتماعی، زدا افزود: صدور حکم سرپرستی، مانع پرداخت مستمری که به واسطه فوت پدر یا مادر اصلی به کودک یا نوجوان بی سرپرست یا بدسرپرست تعلق گرفته است، نخواهد شد. در صورتی که سرپرست در زمره بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی باشد و به دلیل فوت وی، فرزند تحت سرپرستی محق به دریافت دومستمری به صورت همزمان شود، مستمری که مبلغ آن بیشتر باشد، قابل پرداخت خواهد بود.

 

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

به مشاور مالی گفتن بساطتو جمع كن، دستشو گذاشت دم دهنش!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 7 فروردین 1402