..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ مردم از قانون مالیات بر ارزش افزوده اطلاع کافی داشته باشند

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

مردم از قانون مالیات بر ارزش افزوده اطلاع کافی داشته باشند

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از ایسنا، سیدسعید هاشمی در دومین نشست هم‌اندیشی مودیان مالیاتی (مالیات بر ارزش افزوده) که از سوی مرکز آموزش‌های همگانی قوه قضاییه در معاونت آموزش و تحقیقات قوه قضاییه برگزار شد، گفت: در سال ۱۳۸۸ قانون حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان بعد از ۱۶ سال در مجلس تصویب و برای اجرا به وزارت‌خانه‌های بازرگانی و دادگستری ابلاغ شد. در فصل سوم این قانون پیش‌بینی شده که انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان به وجود آید.

هاشمی افزود: انجمن حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان کلیه بحث‌های مربوط به ارائه مالیات مانند مشارکت در ساخت که همه آحاد مردم باید در آن شرکت داشته باشند را بیان کرده و سازوکاری را برای آن تبیین کرده است که تحت عنوان مالیات بر ارزش افزوده مطرح شده است.

وی با بیان اینکه همه افراد جامعه مصرف‌کننده هستند، ادامه داد: به جز مواردی که در ماده ۱۲ قانون مالیات بر ارزش افزوده که از پرداخت مالیات مستثنی شدند، اکثر دستگاه‌ها باید مالیاتشان را پرداخت کنند.

نایب رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان، تاکید کرد: در انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان از سال ۱۳۹۰ کار خود را آغاز کرده‌ایم . اگر شکایتی به انجمن حمایت از حقوق مصرف کنندگان ارجاع داده شود به آن رسیدگی می‌کنیم و پس از احقاق حق، پنج درصد از احقاق حقی که به دست آورده‌ایم به انجمن می‌رسد.

هاشمی در پایان گفت: از شهروندان تقاضا دارم که در پرداخت مالیات‌ها شرکت کنند و از قانون مالیات برارزش افزوده اطلاع کافی را داشته باشند.

در پایان این نشست محسن حیدری دبیر هم‌اندیشی و رییس اداره آموزش‌های عمومی مرکز آموزش‌های همگانی قوه قضاییه از راه‌اندازی سامانه اینترنتی مرکز آموزش‌های همگانی قوه قضاییه تحت عنوان mahdad.ir خبر داد و گفت: سایت آموزش‌های همگانی قوه قضاییه مباحث حقوقی را به زبان ساده و ادبیات روز بیان می‌کند.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

استانداردهای ترجمه‌شده رو که دیگه براش هورا نمی‌‏کشن!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 5 تیر 1403