..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ مزایای ارائه اظهارنامه مالیاتی سال ۹۱ برای نمایندگان صنعت بیمه

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

مزایای ارائه اظهارنامه مالیاتی سال ۹۱ برای نمایندگان صنعت بیمه

 

به گزارش شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل ازایسنا،  غلامعلی فروزش افزود: متاسفانه برخی از نمایندگان صنعت بیمه یا فراموش می‌کنند که به موقع اظهارنامه مالیاتی خود را ارائه کنند و یا در هنگام تنظیم آن به جای درآمد (کارمزد حق الصدور) به اشتباه تمامی حق بیمه را لحاظ می‌کنند که این مشکلاتی را برایشان ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه ارائه نکردن اظهارنامه مالیاتی عملکرد سال ۹۱ تا آخر تیرماه ۹۲ موجب عدم برخورداری معافیت قانونی خواهد شد، تصریح کرد:عدم ارائه به موقع اظهارنامه موجب اعمال جرائمی برای نمایندگان شرکت‌های بیمه‌ای اعم از حقیقی و حقوقی می‌شود که معمولا افرادی که تازه به این عرصه آمده‌اند از آن بی خبرند و بیشتر در معرض این آسیب قرار دارند.

این کارشناس امور بیمه‌ای خاطر نشان کرد:نمایندگان با ارائه اظهارنامه‌ عملکرد سال ۹۱ تا پایان تیرماه سال جاری ضمن عمل به تکلیف قانونی از معافیت ۶۶ میلیون ریالی از درآمد مشمول مالیات و ندادن جریمه عدم تسلیم اظهارنامه و سایر جرایم بهره‌مند خواهند شد و جایزه خوش حسابی دریافت خواهند کرد.

وی بار دیگر تاکید کرد: نمایندگان در صوت تسلیم اظهارنامه به صورت الکترونیکی می‌توانند براساس پرداخت کسورات ضمن سال ۹۱ از کارمزد علی الحساب و یا بخشی از علی الحساب مقرر شده منظور کنند و مابقی بدهی سال ۹۱ خود را تقسیط کنند.

به گفته وی چون حق بیمه کارمزد یا اجرت یا حق الزحمه نیست بیمه‌گذاران در راستای اجرای دستورالعمل سازمان امور مالیاتی کشور از اول سال۹۲، نبایستی درقراردادهای بیمه‌ای مالیات تکلیفی موضوع تبصره ۵ ماده ۱۰۴ قانون مالیات‌های مستقیم را کسر کنند.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

زدست این تورم داد و بیداد/ هر آن‌چه دیده بیند دل که می‌‏خواد

نویسم نامه‌‏ای به مرکزی بانک/ بخواهم تا دلار هم گردد آزاد!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 2 مرداد 1403