..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ ممنوعیت فعالیت بانوان به عنوان مباشر و مشاور املاک

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

ممنوعیت فعالیت بانوان به عنوان مباشر و مشاور املاک

حسام عقبایی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به ممنوع بودن استخدام و فعالیت نیروی زن در دفاتر مشاور املاک به عنوان مشاور و مباشر املاک اظهار کرد: دفاتر مشاور املاک فقط می‌توانند منشی یا کارمند زن استخدام کنند.

عقبایی با بیان اینکه بانوان می‌توانند پروانه کسب برای راه‌اندازی دفاتر املاک دریافت کنند، افزود: در حال حاضر از 1200 مشاور املاک دارای پروانه کسب 800 نفر زن پروانه کسب دارند.

وی در این زمینه به مشاوران املاک هشدار داد و گفت: زنان نمی‌توانند در دفاتر املاک مباشر یا مباشر باشند اما می‌توانند مباشر مرد داشته باشند و پروانه کسب دریافت کنند.

الزام قانونی پرداخت مالیات‌ها

رییس اتحادیه مشاوران املاک استان تهران نسبت به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده از سوی مشاوران املاک گفت: با توجه به اینکه مقرر شده پایان تیرماه هر سال اظهارنامه مالیاتی پرداخت شود، مشاوران املاک نیز باید نسبت به پرداخت این مالیات‌ها اقدام کنند.

به گفته وی مشاوران املاک مشمول بند (ب) ماده 95 قانون مالیات‌های مستقیم نیز باید مالیات شغل خود را پرداخت کنند که می‌توانند اظهارنامه‌های خود را طی چهار مرحله در سال ارائه کنند.

عقبایی با اشاره به نرخ کمیسیون مشاوران املاک تاکید کرد: در صورت اخذ نرخ کمیسیون از طرفین معامله بیش از نرخ مقرر، با مشاور متخلف برخورد می‌شود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

اون قدر ممیز دیده که حسابدار شده

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 11 آذر 1402