..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ ممنوعیت مسدود نمودن بخشی از تسهیلات اعطایی توسط بانکها

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

ممنوعیت مسدود نمودن بخشی از تسهیلات اعطایی توسط بانکها

به گزارش روابط‌عمومی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، این بانک با صدور بخشنامه‌ای به کليه بانک‌هاي دولتي، غيردولتي، شرکت ‌دولتي پست‌ بانک و مؤسسه اعتباري توسعه‌ اعلام کرد: حسب اطلاع واصله، برخي از بانک‌ها و مؤسسات اعتباري هنگام اعطاي تسهيلات با هدف جلوگيري از خروج منابع يا تأمين وثايق معتبر جهت پوشش ريسک اعتباري، اقدام به بلوکه نمودن بخشي از تسهيلات اعطايي به مشتريان، در قالب انواع سپرده‌ها (اعم از قرض‌الحسنه و سرمايه‌گذاري) مي‌نمايند و از آن‌جايي که تسهيلات اعطايي در قالب عقود اسلامي، بايد در موضوع تسهيلات صرف گردد، اين اقدام مغاير با روح قانون عمليات بانکي بدون ربا (بهره) است.
این گزارش تصریح دارد: اقدام فوق، بالا رفتن نرخ مؤثر سود تسهيلات را در پی دارد و تخطي از نرخ‌هاي مقرر توسط شوراي محترم پول و اعتبار تلقی مي‌شود.
 این گزارش همچنین می‌افزاید: مراتب ممنوعيت موضوع يادشده، به کليه واحدهاي ذي‌ربط شبکه بانکی و مؤسسات اعتباري ابلاغ و بر نظارت جدی و حسن اجراي آن تاکید شده است.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

حسابدار رسمی نشده، موسسه‌‏ دار شد!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 6 خرداد 1403