..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ نحوه اخذ ضمانت‌نامه بانکی برای ترخیص انواع کالا ابلاغ شد.

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

نحوه اخذ ضمانت‌نامه بانکی برای ترخیص انواع کالا ابلاغ شد.

 

 

رئیس کل گمرک جمهوری اسلامی ایران با صدور بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی کشور، نحوه اخذ ضمانت‌نامه بانکی برای ترخیص مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی،کالاهای اساسی و انواع دارو را ابلاغ کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از شبکه اخبار اقتصادی و دارایی (شادا) به نقل از گمرک جمهوری اسلامی ایران، مسعود کرباسیان، رییس کل گمرک با صدور بخشنامه‌ای به گمرکات اجرایی کشور، نحوه اخذ ضمانت‌نامه بانکی برای ترخیص مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی، کالاهای اساسی و انواع دارو را ابلاغ کرد.

این بخشنامه با هدف کمک به رفع تنگناهای مالی فعالان اقتصادی در زمینه تجارت خارجی و تسهیل و تسریع در ترخیص مواد اولیه و قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی و کالاهای اساسی و ضروری مردم صادر شده است.

متن کامل این بخشنامه به شرح زیر است:

پیرو بخشنامه های شماره ۱۰،۲۴۹۵۰۰مورخ ۲۸ اسفند ۹۱ و ۹۲،۶۰۴۴۷ مورخ ۴ تیرماه ۹۲ و به منظور کمک به رفع تنگناهای مالی فعالان اقتصادی در زمینه تجارت خارجی و تسریع در ترخیص مواد اولیه و قطعات مورد نیاز واحدهای تولیدی و کالاهای اساسی و ضروری مردم، بدین وسیله اعلام می‌دارد، صرفاً در صورت درخواست صاحبان کالا و یا نمایندگان قانونی آنان، تمدید مهلت سررسید ضمانتنامه‌های بانکی موضوع بند الف و ب ماده ۲ بخشنامه شماره ۱۰،۲۴۹۵۰۰ مورخ ۲۸ اسفند ۹۱، با رعایت سایر مفاد دستورالعمل فوق حداکثر تا تاریخ ۱۵ اسفند ۹۲ بلامانع است. بدیهی است مسئولیت حسن اجرای این بخشنامه و وصول به موقع وجه ضمانتنامه های مأخوذه به عهده بالاترین مقام گمرک در استان است.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

اگه سرهم‌‏بندی کتاب شاخ بود، فلاني شاخش به‌‏ آسمون مي‌‏رسيد!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 30 اردیبهشت 1403