..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ نرخ سود و مالیات فروش طلا اعلام شد

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

نرخ سود و مالیات فروش طلا اعلام شد

به گزارش بینا، محمد کشتی‌آرای در پاسخ به این سوال که در برخی از واحدهای صنفی طلافروشی در سطح شهر تهران، سود فروش طلا 8 درصد محاسبه می‌شود ، به فارس اظهار داشت: این موضوع تخلف محض است و اگر شهروندان سندی برای این تخلف داشته باشند، قابل رسیدگی از طریق بازرسی اتحادیه است.
وی افزود: تنها موضوعی که در محاسبات قیمت مصنوعات طلا امسال افزایش داشته است، مالیات بر ارزش افزوده بوده که از نرخ 5 درصد به 6 درصد افزایش داشته و بقیه موارد هیچ‌گونه افزایشی نداشته است.
رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر اظهارداشت: سود واحدهای صنفی برای فروش طلا و جواهر 7 درصد است، لذا هیچ واحد صنفی حق دریافت بیش‌ از این را ندارد.
وی افزود: مردم توجه داشته باشند که قیمت مصنوعات طلا شامل قیمت طلای خام، اجرت ساخت طلا، 7 درصد سود و اعمال 6 درصد مالیات بر ارزش افزوده بر مجموع سه مورد فوق اضافه می‌شود.
کشتی‌آرای همچنین در پاسخ به این سوال که برخی واحدهای صنفی اطلاعیه‌ای را نصب کرده‌اند که طلا را فقط به صورت طلای آب شده خریداری می‌کنند، گفت: دستورالعملی در این خصوص صادر نشده است، اما این اقدام به صورت ابتکاری و منطقی است، برای آن که طلافروش عیار طلایی را که خریداری می‌کند مشخص می‌کند.
گفتنی است، برخی واحدهای فروش مصنوعات طلا در خیابان کریمخان و در خیابان ستارخان، به طور خودسرانه سود واحد صنفی خود را افزایش داده‌اند و حتی در مواردی مشاهده شده است که برای جواهرات سودی نزدیک به 20 درصد از خریدار دریافت می‌کنند.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

هزار تا حساب می‌‏سازه یکیش کتاب نداره!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 25 تیر 1403