..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ نظارت دیوان محاسبات بر هزینه‌کرد دستگاه‌ها مستقیم انجام می‌شود.

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

نظارت دیوان محاسبات بر هزینه‌کرد دستگاه‌ها مستقیم انجام می‌شود.


به گزارش خبرگزاری خانه ملت، غلامرضا مصباحی‌مقدم در هجدهمین نشست هیات رئیسه و ششمین کنگره سازمان دیوان محاسبات کشورهای عضو اکو ،گفت: مهمترین وظیفه دیوان نظارت بر درآمدها و هزینه های عمومی کشور است، دیوان محاسبات به دقت همه درآمدها و هزینه هایی را تحت نظارت و مراقبت دارد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر در مجلس نهم  افزود:دیوان محاسبات رسیدگی کامل و حسابرسی دقیقی بر هزینه‌کردهای کشور داشته و باید عنوان کرد رسیدگی کامل و حسابرسی دقیق به هزینه‌ها و درآمدها، از وظایف دیوان محاسبات است ولازم است بگویم اکنون نظارت دیوان محاسبات بر هزینه‌کرد دستگاه‌ها مستقیم و روزانه انجام می‌شود.

وی ادامه داد: حسابرسی‌های دقیق مبنای اصلی نظارت دیوان محاسبات است و در ایران برای حسابرسی‌های مالی از افراد باتجربه و قوی استفاده می‌شود که این افراد تمامی هزینه‌ها و درآمدهای شرکت‌های دولتی و خصوصی را مورد رسیدگی قرار می‌دهند.

مصباحی‌مقدم افزود: کشور ما دارای یک بودجه یکپارچه بوده که در تمام طول سال مبنا قرار می‌گیرد، البته مجلس نیز آن را تصویب کرده و حتی می‌تواند مواد و یا بندهایی از آن را تغییر دهد، اما در برخی کشورها مشاهده می‌شود که بودجه یا مورد تصویب قرار می‌گیرد و یا مجلس آن را رد خواهد کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: نمایندگان در بررسی لایحه بودجه حق تغییر و تحول در ارقام و برنامه های لایحه در چارچوب برنامه پنجم توسعه را دارند.

وی تصریح کرد: دستگاهی که نظارت بر مصوبات مجلس را انجام می‌دهد دیوان محاسبات است، لذا امیدواریم نشست دیوان محاسبات کشورهای عضو اکو بتواند منشأ به وجود آمدن تجربیات و ارتقای جایگاه نظارت و شفافیت بودجه‌ها و سلامت دستگاه اداری در هزینه‌کردها و راهکاری برای جلوگیری از هرگونه تخلف باشد.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس خطاب به روسای دیوان محاسبات کشورهای عضو اکو خاطرنشان کرد: ما با وجود دادستانی دیوان محاسبات رسیدگی قضایی به تخلفات را هم درون خود دیوان داریم که از این جهت مجموعه‌ای جامع و کامل تشکیل داده‌ایم و این مهم منتهی به ایجاد تفریغ بودجه از ناحیه دیوان محاسبات می‌شود که این تفریغ بودجه در مجلس طراحی و در نهایت در صحن علنی مجلس قرائت خواهد شد و تمام مردم از طریق رسانه‌های عمومی از آن مطلع می‌شوند.


اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

یک مناقصه و چهل حسابرس!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 30 اردیبهشت 1403