..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ نرخ مالیات بر ارزش افزوده، 8 درصد تعیین شد

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

نرخ مالیات بر ارزش افزوده، 8 درصد تعیین شد

به گزارش «نسیم»، نمایندگان در نشست علنی نوبت عصر امروز (دوشنبه 13 بهمن ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش درآمدی لایحه بودجه 93 کل کشور با 147 رأی موافق، 33 رأی مخالف و 6 رأی ممتنع از مجموع 204 نماینده حاضر در صحن با الحاق یک بند به تبصره 9 این لایحه موافقت کردند که براساس آن نرخ مالیات بر ارزش افزوده در سال آینده 8 درصد تعیین شد.

لازم به ذکر است به دلیل مغایر بودن این بند با قانون برنامه پنجم توسعه این بند با دو سوم رأی نمایندگان به تصویب رسید.

همچنین نادر قاضی پور در جریان بررسی این بند پیشنهاد حذف آن را ارائه کرده بود.

موسی غضنفرآبادی در مخالفت با حذف این بند گفت: درآمد حاصر از یک درصد نرخ مالیات بر ارزش افزوده در بخش سلامت که در اختیار وزارت بهداشت قرار می گیرد برای پوشش کامل درمان روستاییان،‌عشایر و شهرهای زیر 20 هزار نفر جمعیت قرار می گیرد.

حمیدرضا فولادگر در موافقت با حذف این بند الحاقی به تبصره 9 گفت: این بند مغایر قانون برنامه پنجم توسعه است و علاوه بر افزایش حامل های انرژی که در سال آینده خواهیم داشت گرانی را به مردم تحمیل می کنیم.

نمایندگان با 36 رأی موافق، 114 رأی مخالف و 21 رأی ممتنع از مجموع 209 نماینده حاضر در صحن علنی مخالفت خود را با حذف این بند اعلام کردند.

لازم به ذکر است براساس برنامه پنجم توسعه نرخ مالیات بر ارزش افزوده سالانه باید یک درصد افزایش یابد که با این حساب نرخ مالیات بر ارزش افزوده باید در سال 93، 7 درصد باشد اما با توجه به مصوبه مجلس یک درصد نیز به عنوان مالیات بخش سلامت به این نرخ افزوده شد که در نهایت نرخ مالیات بر ارزش افزوده به دو درصد افزایش و به نرخ 8 درصد رسید.

براساس بند الحاقی به تبصره 9 از ابتدای سال 1393 علاوه بر افزایش قانونی نرخ مالیات بر ارزش افزوده ، یک واحد درصد به عنوان مالیات سلامت به نرخ مالیات بر ارزش افزوده سهم دولت اضافه و همزمان با دریافت مستقیما به ردیف درآمدی 110512 واریز می‌شود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

انجمن‌‏های حسابداری هفت دست، بالندگی و ارتقا هیچی

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 1 مرداد 1403