..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ هزینه ثبت ازدواج در دفترخانه ها

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

هزینه ثبت ازدواج در دفترخانه ها

برنامه‌هایی برای ازدواج آسان و تحکیم خانواده از جمله برنامه‌هایی بود که در وزارت ورزش و جوانان مطرح شد تا با همکاری دفتر امور خانواده حوزه علمیه نهایی شود.

با وجود اینکه دولت دهم جای خود را به دولت یازدهم داد، اما این پیش‌نویس هیچگاه نهایی نشد و موضوع ازدواج آسان و کم‌کردن هزینه های ازدواج تنها در قاب یک طرح و برنامه باقی ماند.

این در حالی است که بعضا در جامعه رفتارهایی اجتماعی مشاهده می‌کنیم که ناشی از همین عدم مناسب شدن شرایط ازدواج و پایین آمدن آمار ازدواج در کشور است.

جای تامل است که براساس آمار اعلام شده سازمان ثبت احوال، تعداد ازدواج‌های سال ۹۱ نسبت به سال قبل از آن ۱۰ درصد کاهش داشته که از مهمترین دلایل آن قطعا بالارفتن میزان تورم و هزینه های زندگی است. به گونه‌ای که جوانی که قصد تشکیل خانواده و ازدواج داشته باشد، با هزینه‌های سرسام‌آوری روبرو خواهد شد که ترجیحا عطای آن را به لقایش خواهد بخشید و قید تشکیل خانواده و عمل به سنت پیامبر را قطعا خواهد زد.

اما نکته جدید بسی قابل تامل‌تر، افزایش میزان هزینه ثبت ازدواج به ۱۱۰ هزار تومان است که موجب شده هر روز هزینه ازدواج از روز گذشته بالاتر رود، این در حالی است که برای ثبت ازدواج در دفتر خانه‌ها علاوه بر هزینه‌های قانونی مسئولین دفترخانه معمولا هزینه‌هایی بابت قباله ازدواج و ثبت دریافت می‌کنند، حال بماند که هزینه دریافتی برای نشستن بر سر سفره عقد نیز جدا دریافت می‌شود.

حال که سازمان ثبت اسناد کشور هزینه ثبت ازدواج را مبلغ ۱۱۰ هزار تومان اعلام کرد.

باید امید داشت تا شاید برنامه‌های ازدواج آسان رهاشده در دولت دهم، در دولت یازدهم پیگیری شود و راهگشای مشکلات جوانان باشد.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

کار در سازمان (حسابرسی) و ما گرد جهان می‌‏گردیم!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 2 مرداد 1403