..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری بیمه‌شدگان واجد شرایط محدودیت زمانی ندار

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری بیمه‌شدگان واجد شرایط محدودیت زمانی ندار


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، غرامت دستمزد ایام بیماری یکی از وجوهی است که از سوی این سازمان، به بیمه‌شدگانی که به سبب بیماری و یا آسیب‌های ناشی از حادثه، به طور موقت قادر به کار نیستند، پرداخت می‌شود.
بر این اساس، عدم اشتغال به کار و عدم دریافت مزد یا حقوق در ایام بیماری، قبل از شروع بیماری، رابطه کارگر و کارفرما قطع نشده باشد، مدت استراحت بیمه‌شده به تأیید مراجع پزشکی سازمان تأمین‌اجتماعی برسد و بیمه‌شده در ایام بیماری بازخرید نشده، استعفا نداده و یا اخراج نشده باشد شرایط دریافت غرامت دستمزد ایام بیماری است.
همچنین غرامت دستمزد بیمه‌شده‌ای که بر اثر حادثه یا بیماری حرفه‌ای قادر به کار نباشد یا بر اثر بیماری عادی در بیمارستان بستری شود از اولین روز پرداخت و درمورد بیمه‌‌شده‌ای که بر اثر بیماری عادی قادر به کار نباشد و به صورت سرپایی درمان شود از روز چهارم محاسبه و پرداخت می‌شود.
غرامت دستمزد ایام بیماری بیمه‌شده متأهل و یا بیمه‌شده‌ای که پدر و مادرش در تکفل او هستند، بر مبنای سه‌چهارم آخرین مزد یا حقوق روزانه وی و درخصوص بیمه‌شده مجرد و غیرمتکفل درصورتی که با هزینه سازمان تأمین‌اجتماعی بستری شود، غرامت دستمزد ایام بستری بر مبنای یک‌دوم آخرین مزد یا حقوق روزانه فرد و در غیر این صورت بر مبنای دوسوم آن محاسبه و پرداخت می‌شود.
شایان ذکر است آخرین مزد یا حقوق روزانه بیمه‌شده که مبنای تعیین غرامت دستمزد ایام بیماری است، از طریق تقسیم مجموع مزد یا حقوق مبنای کسر حق‌بیمه در آخرین ۹۰ روز پیش از استراحت، بر روزهای کارکرد وی در این ۹۰ روز محاسبه می‌شود.

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

هر کی گزارش می‌‏فروشد/ مشتری با وی بجوشد

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 26 خرداد 1403