..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ چگونه پول پس انداز کنیم؟

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

چگونه پول پس انداز کنیم؟

 

 
به گزارش گروه خبری بانکی دات آی آر چند نکته ی خوب به شما کمک میکند که بتوانید بهتر پول پس انداز کنید.

 
1-اولین چیزی که برای پول پس انداز کردن به آن نیاز دارید هدف است. اگر واقا برای پس انداز پول هدف داشته باشید حتما آن را با تمام اشتیاق و تلاش انجام خواهید داد وقتی که انگیزه برای پس انداز وجود داشته باشد بیشتر صرفه جویی میکنید و بیشتر روی خریدها و خرج کردن ها برنامه ریزی میکنید.

2-همیشه برای پس انداز مدت زمانی را در نظر بگیرید تا این عادت خوب در شما پرورش پیدا کند مثلا بین 3 تا 6 ماه را به پس انداز حتی به میزان اندک بپردازید و پس از اینکه کم کمک توانستید برنامه ریزی خوبی برای آن در نظر بگیرید این کار را طولانی مدت انجام بدهید.

3-پس انداز را با توجه به درآمد و هزینه هایی که دارید روزانه، هفتگی یا ماهیانه انجام دهید مثلا هفته ای x تومان پس انداز کنید و برای این پس انداز ارزش قائل باشید پس انداز خود را تا مدت زمانی که مشخص کردید مورد استفاده قرار ندهید.

4-هزینه هایی را که باید در طول یک ماه انجام بدهید را ثبت کنید در طول یک ماه چه مقدار هزینه و  چه مقدار پس انداز کردید؟ سعی کنید روی هزینه ها بیشتر دقت کنید مثلا اگر این ماه پول زیادی بابت خرید وسایل مورد نیاز منزل یا محل کارتان پرداخت کردید حداقل یک ماه به خود فرصت پس انداز بدهید و از ماه بعدی برای خریدهای دیگری که دارید اقدام کنید.

5-داشتن یک حساب بانکی هم به شما کمک میکند تا این پس انداز را سامان دهی کنید مثلا یک حساب کوتاه مدت که هر ماه  بتوانید مبلغی را به آن اضافه کنید و علاوه بر آن سود اندکی که به پس انداز شما تعلق میگیرد نیز از راه های خوب برای پس انداز کردن است.

اخبار منتخب بانکی دات آی آر:

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

رشوه که از در وارد شه، بندها(ی حسابرسی) از در دیگه می‌ره بیرون!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 7 فروردین 1402