..:: این سایت بمنظور تسهیل در دسترسی سریع فعالان کسب و کار به تمام درگاه های تجاری ، مالیاتی ، بیمه ای ، اداری و همچنین میز کار الکترونیک برای متخصصین مالی اداری طراحی و راه اندازی گردیده است ::..

___ کارت اعتباری ۱٫۵ میلیون تومانی خرید کارگران فعال شد.

تالار خدمات امور مالیاتی
تالار خدمات تولید و تجارت
تالار خدمات قوه قضاییه
پست الکترونیک
آخرین اخبار

کارت اعتباری ۱٫۵ میلیون تومانی خرید کارگران فعال شد.

هر بار خبری از جایی می‌رسد که درباره کارگران است، گوش کارگران را تیز می‌کند. با توجه به اوضاع معیشتی کارگران این بار خبر درباره سبد هزینه خرید کارگران است. آخرین اطلاعات و آمار از وضعیت زندگی کارگران با خانوار چهارنفره، حکایت از افزایش هزینه سبد معیشتی ماهانه به بیش از ۲میلیون تومان دارد که این موضوع نشان می‌دهد کارگران قدرت خرید پایینی دارند.

برخی نمایندگان کارگران معتقدند که قدرت خرید کارگران حدود ۵۷درصد کاهش یافته است، یکی از اصلی‌ترین علتها در این زمینه عقب ماندگی مزدی کارگران از تورم و رکود است.

شکاف عظیم ایجاد شده بین هزینه‌های اولیه زندگی و میزان حقوق و دستمزد در سالهای اخیر به‌حدی بوده است که حقوق کارگران حتی هزینه‌های اولیه زندگی را فراهم نمی‌کند.

حقوق طبیعی که با به دنیا آمدن انسان با او به دنیا می‌آید شامل حق داشتن غذا، پوشاک، بهداشت و درمان، آموزش و مسکن بسیار بیشتر از حداقل مزد کارگران است و هیچ ارتباط معناداری به‌جز سوء استفاده از قوانین و بهره‌کشی از کارگران نمی‌تواند توجیه کننده وضعیت کنونی کارگران باشد.

 

خبری خوش برای کارگران

مهدی حسین‌نژاد، مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با اشاره به طرح جدید صندوق گفت: با صدور کارت اعتباری از سوی صندوق ضمانت تعاون به فروشگاه‌های تعاونی‌،‌ افراد می‌توانند تا سقف ۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان مایحتاج خود را خریداری کنند.

حسین‌نژاد در بیان طرح جدید صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون گفت: در این طرح جدید حد اعتباری برای اعضای تعاونی‌ها ایجاد خواهیم کرد تا بتوانند نیازمندی‌های ضروری خود را تأمین کنند. این طرح برای تعاونی‌هایی مانند تعاونی کارگران فصلی موضوعیت بیشتری دارد، چرا که اعضای این تعاونی رسمیت کمتری نسبت به دیگر تعاونی‌ها دارند. این افراد درآمدهای فصلی و اندک دارند.

مدیرعامل صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری تعاون با ابراز “با معاونت رفاه وزارت تعاون، این طرح را دنبال می‌کنیم” گفت: با شرکت‌های تولیدی بزرگ زنجیره‌ای این کار را دنبال می‌کنیم، ابتدا اجرای این طرح را در ۲ استان به‌صورت پایلوت آغاز می‌کنیم. بر همین اساس تمام کشور را تحت پوشش قرار می‌دهیم.

وی با اعلام اینکه این کارگران می‌توانند نیازمندی‌های ضروری خانوار خود را از طریق کارت‌های اعتباری دنبال کنند، افزود: ما با صدور ضمانت‌نامه آنها را نزد فروشگاه‌های تعاونی ضمانت می‌کنیم تا بتوانند خرید خود را انجام دهند. در حال حاضر این هماهنگی با فروشگاه رفاه صورت گرفته است. در حال حاضر برای هر فرد ۱میلیون و ۵۰۰هزار تومان حد اعتباری در نظر گرفته شده است. اگر فرد خریدار تا ۲ ماه میزان خرید خود را تسویه کند هیچ‌گونه کارمزدی نمی‌پردازد. بعد از دو ماه کارمزد ناچیزی را باید پرداخت کنند.

حسین‌نژاد با بیان اینکه در گذشته این طرح در قالب کارت‌های اعتباری بود، اظهار داشت: در حال حاضر اعتباری صادر نمی‌شود، بلکه با ضمانت‌نامه صندوق کارت‌هایی صادر می‌شود که بتوانند از فروشگاه زنجیره‌ای خرید کنند. با رایزنی‌هایی که با بانک مرکزی صورت گرفته، مقرر شده است که ضمانت این افراد برای ارائه به صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون دسترسی به حساب‌های افراد باشد، یعنی در صورتی که متقاضی بدحسابی کرد و اقساط خود را واریز نکرد بانک بتواند از آن برداشت کند.

وی با ابراز “در حال بررسی تمام تعاونی‌ها هستیم” گفت: پس از آنکه بررسی‌هایمان انجام شد، اعلام عمومی می‌کنیم که آن دسته از تعاونی‌هایی که تمایل دارند برای اعضای خود حد اعتباری تهیه کنند، به سایت صندوق ضمانت سرمایه گذاری تعاون مراجعه کنند و به‌ترتیب نوبت کارهای آنها برای صدور کارت حداعتباری خرید مایحتاج ضروری انجام می‌شود.

  

اشتراک گزاری در شبکه های اجتماعی

Share on facebook
فیسبوک
Share on twitter
توییتر
Share on email
ایمیل
Share on telegram
تلگرام
Share on print
پرینت
Share on whatsapp
واتساپ
تالار خدمات تامین اجتماعی
تالار خدمات اداری
تولید کنندگان نرم افزار
درخواستها
ضرب المثل های حسابداری

زدست این تورم داد و بیداد/ هر آن‌چه دیده بیند دل که می‌‏خواد

نویسم نامه‌‏ای به مرکزی بانک/ بخواهم تا دلار هم گردد آزاد!

تالار خدمات مهندسین مشاور
توصیه امروز به مدیران
وقت طلاست
مهارت های رایانه ای
ساعت و تاریخ
امروز: 14 بهمن 1401